08.05.2015 16:30 CET
1 : 0
(0:0)

MFK Košice - Spartak Trnava 1:0

Nepríjemné zakopnutie utŕžila na východe republiky Trnava. Skomplikovala si udržanie tretej priečky prehrou v Košiciach, kde jediným gólom MFK získali tri body. Hrdinom duelu sa stal Miroslav Viazanko trefou v druhom dejstve.

Na košické pomery slušná návšteva na štadióne sledovala oťukávací futbal oboch tímov a nikto sa bezhlavo do šancí nehrnul. Vyčkávalo sa, čo urobí ten druhý. Zahrozili nakoniec ako prví domáci a to po štvrťhodine hry. Kelava totiž musel hasiť akciu Pačindu s Diabym, druhý menovaný však namieril len do náručia brankára Spartaka a preto sa skóre meniť nemohlo. Vlasko zo štandardky na druhej strane taktiež nepochodil a mieril mimo. V 26. minúte mali Košičania druhú veľkú šancu, keď sa v pokutovom území dostal k lopte voľný Dimun, ale jeho strelu zrazili brániaci hráči Trnavy späť do hry. Po polhodine sa prezentoval hosťujúci Kleber. Jeho rana spoza vápna mierila len tesne vedľa, domáci si preto uvedomili, že budú musieť zabrať. Nejednu šancu pred bránou si ešte v prvom polčase stihli vypracovať, no na gól nepremenili ani jednu. Polčas sa tak skončil bez gólov.

Spartak sa po prestávke tlačil dopredu viac, takisto ani jeho hráči neboli spokojní s výsledkom. Veľkú šancu otvoriť skóre mal aktívny Vlasko, ale v dobrej pozícii mieril mimo. A tak prišiel trest na domácej strane. Na center z ľavej strany si trpezlivo počkal Viazanko a nekopromisnou ranou k žrdi prekonal brankára, ktorý ostal iba štatistom - 1:0. V 59. minúte mohol ten istý hráč pridať aj druhý gól, ale brankár Kelava jeho strelu vyrazil. Až potom prevzali iniciatívu aktívnejší hostia a neustále sa tlačili do pokutového územia domácich. Desať minút pred koncom mohlo prísť k vyrovnaniu, ale Vyskočil so svojou šancou najlepšie nenaložil. Hlavičkoval mimo a keďže v závere sa MFK už podarilo udržať akékoľvek útočné aktivity súpera, tri body ostali doma. Spartak si tak komplikuje cestu k bronzu, zato Košice poskočili na siedmu priečku.

Autor: Ľubomír Hudačko