04.04.2015 14:30 CET
0 : 4
(0:2)

Dukla Banská Bystrica - FK Senica 0:4

Poriadny výprask na Štiavničkách inkasovala Dukla Banská Bystrica. Súper zo Senice jej nedal šancu a tri body si odniesol po jasnej výhre 4:0. Hattrickom sa zaskvel český útočník Jan Kalabiška.

Pred zápasom napokon vykuklo slniečko a tak sa na Štiavničkách mohlo začať hrať. Domáci však vôbec nepôsobili isto a ich hra veľa radosti fanúšikom priniesť nemohla. Senica bola oveľa lepšie a postupne to začala pretavovať aj do gólového ukazovateľa. Uplynulo len niečo vyše desať minút, keď sa Boroš musel skloniť pred prvým zakončením Kalabišku. Do siete dorazil strelu Opielu a bolo 0:1. V 23. minúte po spolupráci s Majtánom sa úplne voľný Kalabiška presadil opäť a len zvýraznil nadvládu hostí a trápenie domácich - 0:2. Dukla dala o sebe vedieť len veľmi málo, v 38. minúte po odkope Šullu takmer loptu pretlačil do siete Faško. V tom čase neuspeli ani ďalší domáci hráči v náznakoch šancí a preto sa do kabín šlo za nepriaznivého stavu pre Duklu, čo neveštilo nič dobré.

A obavy sa po prestávke potvrdili. Senica pokračovala v slede šancí pred bránou, hoci tesne nad brvno mieril aj domáci Polievka. Po hodine hry mohol hattrick vsietiť Kalabiška, no mieril len do brvna. Potom sa nezapísal do listiny strelcov Polievka, proti bol totiž brankár Šulla. Opiela o pár minút však definitívne rozhodol, keď zužitkoval center Hlohovského. Desať minút pred koncom sa trafil tretíkrát Kalabiška a bolo 0:4. Situácii na domácej strane nepomohla ani červená karta pre Saviča, pár minút pred koncom Šulla zachránil pri šancu Balka. Skóre sa viac nezmenilo a tri body po debakli putujú do Senice.

Autor: Ľubomír Hudačko