08.03.2014 17:00 CET
2 : 2
(0:1)

Spartak Myjava - MŠK Žilina 2:2

Štvrtýkrát za sebou sa Myjava rozišla so Žilinou deľbou bodov, tentoraz tímy pálil do čierneho zhodne dvakrát. Bližšie k víťazstvu boli šošoni, ale na výhru im napokon nestačila ani dvojnásobná vedúca pozícia o gól.

Oba tímy boli v minulom kole porazené a ťahali za kratší koniec, z prvého jarného víťazstva sa však neradovali ani v druhom zápase. Myjava opäť hrala na domácom trávniku, tentoraz doťahovala náskok súpera úspešne, ale stačilo to len na jeden bod. Zverenci trénera Adriána Guľu pre zmenu ťahajú v najvyššej súťaži päťzápasovú sériu bez víťazstva. Naposledy triumfovali ešte začiatkom novembra minulého roku na pôde Nitry (2:0). Guba v 6. minúte najprv mieril zaujímavo, ale Solnička ho vychytal, neskôr sa hostia dostali k prudkej strele, ktorú zastavilo brvno. Počiatočná aktivita šošonov však priniesla úspech, keď sa v 12. minúte už druhým gólom v novom drese prezentoval Wiliam. Jemne tečoval center Mabouku a bolo 0:1. Tímy na to predvádzali len pološance, na konci polčasu zaujala akurát pokus Pekára, ktorý Krnáča ale neprekonal.

Po zmene strán sa Guba rútil do šance, po faule dokonca vybojoval penaltu a hostia mali sľubnú šancu napnúť sieť za Solničkom aj druhýkrát. Škvarka ale ponúknutú šancu z bieleho bodu ale zahodil a skóre sa teda nemenilo. Na druhej strane mohli vyrovnať Oršula a Daniel, ale ani jeden z nich nemieril presne vo vyloženej šanci, takže gól prišiel až z druhej nariadenej penalty, pravda, tentoraz v prospech Spartaka. Pekár po ruke vo vápne bezpečne premenil a vyrovnal v 62. minúte na 1:1. O desať minút ale Žilina zahrávala rohový kop, tam sa na prvej žrdi peknou hlavičkou presadil Králik a upravil stav pre Guľovcov na 1:2. To však nebolo všetko, Myjava zabrala a hrala v útoku už vabank. Chybu v obrane desať minút pred koncom využil Pekár, ktorý sa prehnal šestnástkou a strelou k žrdi napokon určil deľbu bodov, už štvrtú z ostatných piatich vzájomných meraniach síl. V tabuľke to ale veľa vody nenamúti.

Autor: Ľubomír Hudačko