01.03.2014 17:00 CET
0 : 3
(0:2)

Spartak Myjava - MFK Ružomberok 0:3

Ružomberok konečne odklial hegemóniu Myjavy proti oranžovým farbám a berie tri body po výprasku na ihrisku Spartaka rozdielom troch gólov.

Stalo sa tak prakticky už po prvom polčase, keď si vydobili dvojgólový náskok a potom ho už len prikrášlili tretím zásahom. Oplatili tak súperovi pre zmenu výprasku pod Čebraťom z minulých duelov a upevnili si šance na pohárové priečky. Úvod zápasu sa niesol v znamení množstva súbojov v strede poľa. Prvú strelu do priestoru brány vyslal v 11. minúte Pekár, Kováč ju však zneškodnil. Skóre zápasu sa po prvýkrát menilo v 18. minúte, z ľavej strany zacentroval Ďubek a Zošák z voleja nádherne otvoril skóre - 0:1. Individuálnu akciu previedol po polhodine hry Pekár, prešiel z polovice ihriska až pred súperovu šestnástku, jeho strela však minula terč. Ružomberčania mali po zisku lopty rýchly prechod do útoku, podobne aj v 39. minúte Ďubekova strela z dobrého uhla bola nakoniec zblokovaná. O minútu pálil na druhej strane po rohovom kope Daniel, lopta zaletela tesne vedľa. Minútu pred koncom prvého dejstva pridal druhý gól Almaský a zdalo sa, že bude vymaľované. Ofsajd sa nepískal, v šestnástke nedal šancu Černáčkovi a peknou ranou upravil na 0:2.

Po prestávke sa čakala prevaha domácich, ktorí si priali výsledok upraviť iste nielen preto, že by tým dodali darček k narodeninám trénera Dorňáka. Nepodarilo sa im to ale napríklad 5 minút po rozohratí druhého dejstva, Bruškov priamy kop totiž mieril mimo brány. O štvrťhodinu neskôr sa opäť radovali hráči hostí, prihrávku za obranu využil na strelenie gólu Zreľák. V 75. minúte centrovaná lopta nečakane skočila pred Solničkom a dvakrát orazítkovala brvno. Následne si musel s nepríjemným centrom Pekára poradiť Kováč. Desať minút pred koncom prenikol Ďubek až do zakončenia, lopta v neprehľadnej situácii skončila mimo. Ale už ho to nemuselo mrzieť, pretože Ruža zaznamenala na úvod jarnej časti veľmi pekné víťazstvo, tri body po troch góloch z horúcej pôde na Myjave sa jednoznačne počítajú. Naopak, Spartak nevkročil dobre do zápasu a bude musieť svoju hru zlepšiť.

Autor: Ľubomír Hudačko