12.07.2013 20:00 CET
0 : 4
(0:3)

Spartak Myjava - Dukla Banská Bystrica 0:4

Traduje sa, že pre nováčika v lige je najťažšia druhá sezóna. Ako keby to nechtiac chceli už od úvodu ročníka potvrdiť hráči Myjavy. Pred vlastnými fanúšikmi utrpeli v 1. kole nepríjemnú prehru 0:4 s Banskou Bystricou. A mohlo byť aj horšie...

Nervózny úvod domácich podčiarkol úvodným gólom Slančík už po siedmich minútach hry. Center z ľavej strany hlavičkou najprv napálil len do Solničku, ale následná dorážka z uhla už aj so šťastím skončila v bráne a bolo 0:1. O päť minút mohol vyrovnať Kukoľ, ale volejom pálil slabo. O niečo neskôr nedal z voleja ani Sládek, hral sa otvorený futbal. Domáci mali ešte v 29. minúte šťastie, že Slančík v dobrej šanci aj vďaka dôslednej obrane nedal na dvojgólový rezultát. Najhoršie obavy sa však potvrdili päť minúť pred prestávkou. Solnička poslal do poľa loptu na obranu, ktorá však chybovala a rýchly brejk Dukly zakončil presnou strelou k žrdi Jurčo - 0:2. To však ešte pred hvizdom rozhodcu nebolo všetko. O pár minúť bolo dielo dokonané, dlhá lopta do behu pre Jurča nemala chybu. Hráč si obhodil obranu a opäť nedal Solničkovi žiadnu šancu. Tentoraz ho obstrelil zakončením do vinkľa - 0:3.

Hneď po prestávke mohlo byť znížené, ale Kosíkova hlavička nemala potrebné parametre na to, aby sa stav začal meniť. O niečo neskôr neuspel s cieľom znížiť ani Černáček. Ďalší gól mohol pridať po spolupráci s Jurčom Brašeň, ale v parádnej kombinácii pálil iba do žrde. Hostí to však nemuselo znepokojovať, o minútu bolo vymaľované štvrtýkrát. Veľmi jednoducho sa do vápna dostal aktívny Slančík a mušku mal nastavenú perfektne. Opäť mieril presne k žrdi - 0:4. Zúfalý pokus potom vyslal následne na druhej strane Sládek, ale neznížil ani on. Neuspel ani nadvakrát, pretože o minútu pálil zase nepresne. Keď desať minút pred koncom už nezvýšil na rozdiel piatich gólov Peňaška, Spartak mohol byť rád, že sa skóre už nemenilo. Boj o čo najlepšie pozície tak možno bude v prípade Myjavy viac než zaujímavý.

Autor: Ľubomír Hudačko