20.05.2014 17:30 CET
1 : 0
(0:0)

MŠK Žilina - Spartak Myjava 1:0

Ak to šošoni na Myjavu vedia, tak jedine pod Dubňom. Spartak prehral tretí zápas v rade a opäť len mimo svojho ihriska, ak nastúpil proti žltozeleným. Jediný presný zásah dal kapitán Viktor Pečovský.

Toľko žrdí v jednom zápase, to sa len tak nevidí. Poďme ale poporiadku, prvú trafil po takmer štvrťhodine hry domáci Škvarka. Skóre nezmenil ani Káčer o niečo neskôr, skvele mu totiž možnosť zneškodnil Belic. V 28. minúte Mabouka krásnym centrom od pravej postrannej čiary našiel na bližšej žrdi Jurča, ktorý bol včas na mieste, no jeho hlavička skončila opäť iba na žrdi. Mabouka sa ocitol v streleckej príležitosti v 39. minúte, keď sa dostal k odrazenej lopte na hranici šestnástky, jeho delovka letela nad. Myjavčania si na svoju prvú šancu museli počkať až takmer na koniec polčasu. Šulek sa sám predral azda cez štyroch Žilinčanov až pred brankára Le Gianga, obhodil ho a domáca obrana hasila v poslednej chvíli pred prázdnou bránou. V závere mieril Jurčo opäť len vedľa, šancu mu pripravil Vavro. Skóre sa však nemenilo a preto šli tímy do kabín bez gólov.

Po zmene strán mal najprv šancu Paur, ale jeho rybička hlavou mierila mimo brány. O päť minút už mal Le Giang na mále, lenže opäť ho zachránila žrď. Tentoraz mal smolu Pekár, krásnej rane chýbali centimetre. Tesne pred hodinou hry sa do streleckej listiny zapísal netradične kapitán Viktor Pečovský. Odrazenú loptu spoza šestnástky namieril presne k žrdi a otvoril skóre - 1:0. Černáčkova hlavička po Pekárovom priamom kope v 66. minúte poriadne natiahla Lé Gianga, žilinský brankár predviedol bravúrny zákrok. O dve minúty neskôr Pekár pálil z otočky a točená lopta z jeho kopačky lízala brvno. Desať minút pred koncom nevyrovnal Oršula po čudesnom nákope, Le Giang mal šťastie. Potom si už pod Dubňom domáci diváci nemuseli zanadávať, pretože ich tím vydrel tri body. Naopak, hostia neprežívajú úspešný záver a po výprasku opäť prehrali.

Autor: Ľubomír Hudačko