31.05.2014 17:30 CET
3 : 2
(2:1)

MŠK Žilina - MFK Košice 3:2

Rozlúčka so sezónou pod Dubňom dopadla chvályhodne. Žltozelení si poradili s majstrom Slovenského pohára MFK Košice 3:2 a ukončili súťaž o stupienok vyššie, aký ešte pred posledným kolom zastávali. Deviate miesto je však aj tak sklamaním, východniari skončili na piatej priečke.

Rušný prvý polčas sa niesol v ofenzívnom tempe a keď po štvrhodine hry Huk chyboval, Jelič prekonal Ostojiča po perfektnom pase Gubu, čím otvoril skóre - 1:0. Aktívny Guba, robil vietor v košickej šestnástke, z pravej strany sa predral až ku koncovke, ale pozorný Ružinský loptu vyrazil a obrana sa o ňu už postarala. O štyri minúty neskôr si Haskič nabehol do žilinskej šestnástky na výborný dlhý center a keby bol vybiehajúci Krnáč iba na pol sekundy zaspal, Košice mohli vyrovnať. Napokon bol z toho riskantný, ale účinný zákrok domáceho gólmana. Po rohovom kope v 34. minúte vyhral hlavičkový biliard pred žilinskou bránou Haskič a dostal loptu do siete - 1:1. Ale to v prvom dejstve nebolo všetko, pretože Košičania inkasovali už o niečo neskôr. Mihálik z ľavej strany nabil rýchlemu Gubovi, ktorý so šťastím prekonal Ružinského a určil polčasový stav o gól pre svojich.

Aktívne sa hralo aj v druhom dejstve, veď tímy už nemali čo stratiť. Šošoni sa však chceli dostať o priečku v lige vyššie a robili všetko pre to. Zaujal technický pokus v 59. minúte z kopačky Skvašíka, ktorý to podobne skúšal aj na začiatku prvého polčasu, ale jeho strela sa opäť medzi žrde nevtesnala. V 65. minúte zamotali hlavu domácej obrane v šestnástke Haskič s Diabym, ktorí si vtipne vymenili loptu, ale do streleckej príležitosti sa napokon ani jeden z nich nedostal, i keď nechýbalo veľa. O štyri minúty neskôr mohol po rohovom kope vyrovnať Korijkov, ale Krnáč na bránkovej čiare zasiahol naozaj výborne. V 77. minúte sa všetci hráči iba prizerali Pačindovej nenápadnej prízemnej polostrele, ktorá napokon iba o pár centimetrov minula Krnáčovu ľavú žrď. Domáci sa však akoby uspokojili s výsledkom a doplatili na to. Sekulič prestrelil Krnáča po dobrej akcii Diabyho sa opäť sa začínalo ozdnova - 2:2. Napokon ale tri body doma ostali. Jelič sa zdravo nasrdil a krásnou bombou z diaľky vymietol vinkeľ, čím výsledkom 3:2 poslal žltozelených na konečné 9. miesto. Košice napriek prehre musia byť so sezónou spokojní, veď skončili na piatej priečke a vyhrali aj pohár.

Autor: Ľubomír Hudačko