26.10.2013 17:30 CET
1 : 2
(1:1)

Dukla prekvapujúco uspela v Žiline

Banská Bystrica si v 15. kole Corgoň ligy pripísala prekvapujúce víťazstvo. Zverenci Norberta Hrnčára totiž vyhrali v Žiline 2:1 a získavajú veľmi cenné tri body. Okrem žilinského výkonu sklamala aj divácka návšteva - stredoslovenské derby sledovalo iba 1377 divákov.

Žilina vstúpila do zápasu veľmi dobre. MŠK sa totiž ujal vedenia už v siedmej minúte, kedy Tomáš Majtán poslal center Mihalíka za bezmocného Boroša - 1:0. Dukla sa však nevzdala a vyrovnala už o päť minút. Matúš Marcin sa skvele zorientoval v šestnástke domácich a umiestnenou strelou prekonal Dúbravku - 1:1. V nasledujúcich minútach sa hra presunula najmä do stredu poľa, kde sa obaja aktéri snažili o kombinačnú hru. To sa viac darilo domácim priaznivcom Adriána Guľu, ktorí síce mali optickú prevahu, ale pred Boroša sa dostávali iba ťažko. Vypracovať si vyloženú šancu sa im podarilo až tesne pred koncom prvého polčasu, kedy Škvarkova strela skončila na ľavej tyčke. Prvý polčas teda skončil bez gólov.

Tréner Adrián Guľa zrejme počas polčasovej prestávky poriadne "vyčistil žalúdky" svojím zverencom, ktorí do druhého dejstva nastúpili ako vymenení. Znovu do vedenia sa mohli dostať v 48. minúte, kedy ale Paurov dobre zahratý priamy kop skvele zlikvidoval Boroš. Ešte väčšiu príležitosť mali šošoni o tri minúty. Vtedy totiž mali k dispozícii pokutový kop po faule na Jeliča, ale túto príležitosť Róbert Pich nedokázal zúžitkovať. Tesne pred hodinou hry pohrozil nepríjemnou strelou Majtán, ale Boroš skvelým zákrokom podržal svoj tím. V 66. minúte sa do skvelej pozície dostal Matej Jelič, ale z nej mieril iba vysoko nad bránku Boroša. Už o dve minúty sa potvrdilo staré známe porekadlo nedáš-dostaneš! Jakub Brašeň sa totiž dostal k odrazenej lopte a tú nekompromisne dostal za Dúbravku - 1:2. Tento moment akoby omráčil žilinských hráčov, ktorí sa už v ďalších minútach nezmohli ani na najmenší tlak. Banská Bystrica si teda vybojovala prekvapujúce víťazstvo 2:1 zo žilinskej pôdy a posúva sa na ôsmu priečku.

Autor: Filip Kubaliak