20.05.2014 17:30 CET
1 : 2
(1:1)

MFK Košice - MFK Ružomberok 1:2

Ružomberok cestoval do metropoly východu po vysokom víťazstve nad Myjavou veľmi nabudený. Liptákom sa napokon podarilo na predošlý zápas nadviazať a z Košíc si aj napriek dlhému oslabeniu vezú tri body po víťazstve 2:1.

Už po niekoľkých sekundách sa Košice dostali do obrovskej šance. V nej sa po skvelej práci Viazanka ocitol Pačinda, no z vyloženej pozície mieril iba na pripraveného Kováča. Bol to však práve Ružomberok, ktorý sa o šesť minút dostal do vedenia. Stalo sa tak po rýchlej akcii, presný center našiel Mária Almaského, ktorý v páde zakončil do bránky Ružinského - 0:1. Domáci mohli okamžite odpovedať, no Pačindova strela preletela iba popred Kováčovú bránku. Ďalšiu šancu Košíc mal Novák, no ten Diabyho prihrávku nezasunul za Kováča. V 17. minúte to východniarom konečne vyšlo. Viazanko sa pekne uvoľnil, no neulakomil sa a nabil na strelu Skvašíkovi, ktorý z prvej prekonal bezmocného Kováča - 1:1. Liptáci mali následne dve dobré šance, no z nich sa opäť do vedenia nedostali. V 36. minúte si hostia naopak sťažili situáciu. Ich defenzíva zlyhala na plnej čiare, do úniku sa rútil Skvašík, no toho poslal Kováč pred vlastnou šestnástkou na zem, za čo uvidel bez váhania červenú kartu. Náhradný brankár Koníček mohol inkasovať už z nasledujúcej štandardky, no pokus Pačindu skvele zneškodnil. Ruža si v závere prvého dejstva dokázala aj v oslabení vypracovať dve sľubné šance, no tie ostali nepremené.

V druhom polčase bolo presilovku Košíc čoraz viac badať. Hráči z metropoly východu boli aktívnejším mužstvom a oveľa častejšie dobýjali súperovu bránku. Pred ňou však stála veľmi pozorná defenzíva Liptákov, ktorá aj napriek tlaku chybovala len sporadicky. A v 66. minúte to bol paradoxne práve Ružomberok, ktorý sa dostal do vedenia. Ruža predviedla bleskovú akciu, Ďubek krásnou prihrávkou ponad obranu našiel Zreľáka, ktorý chladnokrvne prehodil bezmocného Ružinského - 1:2. Domácich tento gól veľmi zaskočil, veď v predošlých minútach mali jasnú prevahu. Napriek nepriaznivej situácii sa zverenci Radoslava Látala nevzdávali a snažili sa otočiť stav vo svoj prospech. Priblížiť ich ku tomu mohol v 72. minúte Diaby, no jeho akrobatické "nožničky" skončili nad bránkou Koníčeka. O desať minút sa Košičania dokázali gólovo presadiť, no tento zásah im napokon pre ofsajd neplatil. V závere si už Ružomberok aj v početnej nevýhode postrážil svoje tesné vedenie a po ťažkom zápase získal vydreté tri body.

Autor: Filip Kubaliak