05.10.2013 14:30 CET
3 : 1
(0:1)

MFK Košice - Dukla Banská Bystrica 3:1

Legenda Košíc sa vrátila na miesto činu a legenda aj rozhodla, že tri body ostanú na Čermeli. Banská Bystrica nestačila na svojho soka na východe republiky a padla po prehre 3:1.

Všetko však mohlo byť inak, ak by sa presadil Slančík z ťažkej pozície po nahrávke Vaška. Mieril ale strelou len do brvna, čím poskytol nielen Tofiloskému riadnu dávka šťastia. Pačinda potom v 8. minúte v dobrej pozícii mieril iba do bočnej siete, skóre sa tak nemenilo ani po jeho šanci. Macedónsky brankár mal prácu o päť minút, keď ho poriadne natiahol zaujímavou strelou Jurčo. Prízemnou strelou ho však neprekonal. Podarilo sa to až po štvrťhodine hry Patrikovi Vajdovi.

Najvyššie vyskočil na roh zahraný nakrátko a osamotený nedal hlavou k žrdi Tofiloskému žiadnu šancu - 0:1. Na druhej strane mohol odpovedať Ostojič rovnakou mincou, no mieril iba do žrde. Boroš potom musel hasiť Dudovu strelu spoza vápna a potom aj Bukatovu šancu pre zmenu zblízka. Považanec neupravil na rozdiel dvoch gólov, keď ho vychytal Tofiloski a tak sa ešte v prvom polčase snažili vyrovnať domáci. Novák z diaľky Boroša len vyskúšal a Ostojič mieril tesne nad. Haskič následne opečiatkoval hlavou žrď a už sa zdalo, že sa pôjde do kabín bez ujmy na hocijakej strane. Lenže v závere si vyslúžil červenú kartu za zbytočnú urážku rozhodcu Slančík.

To domácim viackrát opakovať nebolo potrebné, začali hrať v ofenzíve ako supi a vyplatilo sa. Najprv sa Bukata len zastreľoval, ale po sóle Nováka o niečo neskôr vyrovnal Pačinda, keď sa z ľavej strany prízemnou strelou presadil celkom bez problémov. Lenže to nebolo všetko. O pár minút pekná lopta do vápna bola pätičkou vrátená Dudovi a ten Boroša prekonal, hoci nadvakrát - 2:1. Bombu po hodine hry predviedol Novák, ale tentoraz Boroš loptu zo siete ťahať nemusel. Platilo to ale iba do 79. minúty, keď sa po brejku a perfektnom pase presadil práve kanonier Novák a svojím typickým spôsobom rozhodol gólom na 3:1.

Autor: Ľubomír Hudačko