28.09.2013 15:30 CET
1 : 0
(0:0)

Dukla tesne zdolala Myjavu

Banská Bystrica dokázala prelomiť päťzápasové čakanie na výhru, ktorej sa dočkala v domácom stretnutí proti Myjave. Zápas bol síce pomerne vyrovnaný, no vojaci boli v koncovke efektívnejší a tešia sa z trojbodového úlovku.

Prvá vážnejšia príležitosť stretnutia nastala v 11. minúte, kedy sa po priamom kope dostal k hlavičke Kosík, no Boroš s problémami jeho pokus napokon kryl. V polovici prvého polčasu mohol otvoriť skóre domáci útočník Pavol Jurčo, Solnička však podržal svoj tím. Vzápätí mohol na druhej strane skórovať Kukoľ, ale ten po skvelej prihrávke Šuleka mieril iba do rúk Boroša. Desať minút pred koncom mohol chybu hosťujúcej defenzívy potrestať Jurčo, no jeho pokus Solnička zneškodnil. O dve minúty neskôr si hostia takmer strelili po priamom kope domácich vlastný gól, ale Solnička bol na mieste. Do konca prvého polčasu sa už nič vážne neudialo, v prvej polovici hry sme teda gól nevideli.

Dukla hneď v úvode po Jurčovej akcii skórovala, no Slančíkov gól pre avizovaný ofsajd neplatil. Tesne po hodine hry sa mohli vedenia ujať kopaničiari, no Pekárov pokus z rohu šestnástky mieril do žrde. V 70. minúte mal po Ľuptákovej prihrávke stopercentnú príležitosť Jurčo, no skúsený útočník nedokázal prekonať Solničku. O tri minúty sa však domáci radovali z úvodného gólu stretnutia. Postaral sa oň netradičný strelec Patrik Vajda, ktorý poslal za Solničku presný center Považanca - 1:0. V závere stretnutia sa Myjava snažila o vyrovnanie, no to sa im aj napriek niekoľkým sľubným akciám nepodarilo dosiahnuť. Banská Bystrica teda zvíťazila nad kopaničiarmi tesným rozdielom 1:0.

Autor: Filip Kubaliak