20.07.2013 19:30 CET
1 : 0
(1:0)

Dukla Banská Bystrica - MFK Košice 1:0

Dobre rozbehnutú sezónu majú zatiaľ Vojaci z Banskej Bystrice. Po druhej výhre za sebou bez inkasovaného gólu v priebežnej tabuľke poskočili na vedúcu pozíciu. Lenže aj presne pred rokom mali po dvoch výhrach dobré výhliadky a nakoniec z toho bola záchrana až v predposlednom kole.

Pozitívom je pre domácich, že opäť sa do čierneho trafil strelec Pavol Jurčo. Na konte tak má už ako tretí hráč v lige tri góly. Ešte pred prvým zásahom mohol pridať jeden, ale v 5. minúte svoj tím podržal dobrým zákrokom Tofiloski. Po švrťhodine hry nebolo Dukle dopriate ani po dobrej strele Turňu, mieril totiž iba do žrde. Domáci boli aktívnejší a skúšali ohroziť bránu súpera aj v 30. minúte. Tesne nad pálil po peknej akcii Jurča s Turňom pre zmenu nový kapitán Brašeň. Bystrica ale predsa len vytúženého ovocia dočkala. Chyba v obrane Košíc nezaregistrovala rozbehnutého Peňašku. Ten po dobrom šprinte ešte našiel kolegu Jurča a Tofiloského si náramne vychutnal. Do prázdnej brány potom už nemal žiaden problém zasunúť - 1:0. V závere polčasu mohli vyrovnať hostia po strele Pačindu, ale Rodinger jeho smer strely vychytal, čím zmenu skóre nezmenil.

Po zmene strán vyskúšal pozornosť macedónskeho brankára ako prvý Považanec, ale mieril len do stredu brány. Skóre teda nezvýšil. V 50. minúte mohlo byť vyrovnané po krásnej strele. Pačinda však z priameho kopu neuspel, mal smolu. Jeho pokus totiž mieril len do brvna. Domáci umne kontrolovali hru a nepúšťali súpera do žiadnej vážnejšej príležitosti. Hostia neboli v optimálnej pohode a obranu Dukly prevetrali len minimálne. Súboje prebiehali prevažne medzi šestnástkami a diváci ľúbivý futbal príliš nevideli. Najmä obrana vojakov totiž príliš nedovoľovala. Do 75. minúty mali Košičania značný tlak, ale cez prehustenú obranu sa nedostávali. Brankár Rodinger mal šťastie, že strela Haskiča päť minút pred koncom nemala potrebný smer. Mieril len tesne vedľa. Aj preto si Bystrica konečne proti východniarom pripísala tri body a ocitla sa v priebežnej tabuľky na vedúcej pozícii. Tam však bola po dvoch výhrach aj pred rokom a napokon sa zachraňovala.

Autor: Ľubomír Hudačko