18.08.2012 17:30 CET
1 : 0
(1:0)

Prešov tesne zdolal Nitru

V 6. kole Corgoň ligy bol na programe aj duel Prešov - Nitra. V menej zaujímavom stretnutí sa zrodila výhra Prešova 1:0, ktorý tak vyhral aj svoj tretí domáci zápas.

Zápas sa hral od úvodu len medzi šestnástkami, a čo je horšie, v kombináciách bolo plno nepresností. Prvý vážnejší moment prišiel až v 23. minúte, kedy strela hosťujúceho Šimončiča letela tesne vedľa pravej šibenice Divišovej brány. V 31. minúte boli diváci svedkami prvej strely na bránu v zápase. Martin Chudý však poľahky zneškodnil Poliačkov priamy kop. V 36. minúte pohrozil po centri nepríjemnou hlavičkou Kolmokov, ale Jakub Diviš loptu bez problémov kryl. Domáci priaznivci si zakričali gól v 39. minúte. Strieľaný center Adama si nešťastne poslal do vlastnej siete Šimončič - 1:0. Do konca polčasu sa už len dohrávalo, prvý polčas sa tak skončil pomerom 1:0 v prospech Tatranu.

Domáci boli spočiatku v druhom polčase menšiu prevahu, ale Nitra mala predsa šancu na skórovanie skôr. V 54. minúte nepríjemne vystrelil z 25 m Soumah, ale Diviš jeho pokus zlikvidoval. Postupom času sa hra presunula do stredu poľa, v ktorom sa hral bojovný futbal, plný nedovolených zákrokov. V 77. minúte mali domáci sľubnú šancu, ale Marcinove zakončenie po centri Petráša bravúrne zlikvidoval Chudý. O päť minút neskôr zakončoval po dobrom centri aj domáci Kostadinov, ale jeho hlavička nenašla svoj cieľ. V závere si Nitra vytvorila prevahu a takmer sa dočkala vyrovnania. V nadstavenom čase najprv Moravčíkova tvrdá strela tesne minula ľavú žrď a neskôr po dobrej akcii trafil Soumah bočnú sieť. Prešov si tak ubránil najtesnejšie víťazstvo 1:0, a vyhral tak aj svoj tretí domáci zápas, tentokrát proti Nitre, ktorá bola v posledných zápasoch skvele rozbehnutá.

Autor: Filip Kubaliak