19.08.2012 19:00 CET
1 : 0
(1:0)

Slovan tesne porazil Senicu

Šieste kolo Corgoň ligy uzavrel nedeľný minišláger Slovan Bratislava - Senica. Slovan drží pod vedením Samuela Slováka víťaznú sériu, keďže tentokrát zdolal najtesnejším rozdielom Senicu, ktorá však nebola ľahkým súperom, ale vďaka jej nepremeneným šanciam nemá napokon ani bod.

Slovan bol od úvodných minút aktívnejší ako Senica. Belasí niekoľkokrát strieľali na bránu Švengera, ale ani jeden z pokusov neskončil v sieti. V 14. minúte posielal Wijlaars center do pokutového územia, ale pred Blackburnom skvele zasiahol Putnocký. V 18. minúte Milinković krásne vysunul Šeba, ktorý síce prekonal Švengera, ale gól skúseného zakončovateľa nebol uznaný pre ofsajd. V 34. minúte sa po rohovom kope odrazila lopta k Hlohovskému, ktorého následný projektil tesne minul pravú žrď Švengerovej bránky. O päť minút neskôr sa Slovan dočkal gólu. Po rohovom kope najvyššie vyskočil Kolčák, ktorého krásna hlavička skončila za chrbátom gólmana Senice - 1:0. Domácich futbalistov, ktorí mimochodom nastúpili v nových bielo-belasých dresoch, tento strelený gól očividne nakopol a naďalej si vytvárali akcie. V závere prvého polčasu sa diváci opäť zbytočne tešili z gólu, keďže už druhýkrát nebol presný zásah uznaný Filipovi Šebovi pre postavenie mimo hry. Polčas sa tak skončil pomerom 1:0.

Po zmene strán sa hra presunula aj pred bránu hostí. Prvú vážnejšiu akciu však mali domáci, keď Bagayokov dobrý center nedokázali zúžitkovať ani Hlohovský, Szarka či Šebo, ktorý sa núkali v čase, keď mohli strieľať. V 54. minúte sa hlavičkoval po centrovanej lopte Masaryk, ale Putnocký si dal pozor. O päť minút neskôr opäť hrozili hostia. Pavol Masaryk sa krásne presadil cez troch protihráčov, našiel v ideálnej pozícii Blackburna, ktorý ale zahodil vyloženú šancu na vyrovnanie. Onedlho mala Senica opäť veľkú šancu. Blackburn krásnou nahrávkou vysunul Diviša, ktorý ale zahodil nemožné a prekopol bránu Slovana. V 65. minúte na druhej strane nacentroval Hlohovský na hlavu Peltiera, ale zakončenie striedajúceho hráča nebolo presné. O päť minút neskôr strieľal aktívny Hlohovský, ale Švenger si s jeho pokusom poradil. V 80. minúte nepríjemne vystrelil domáci pravý obranca Bagayoko, ale Švenger jeho pokus zneškodnil. O tri minúty neskôr sa v dobrej pozícii ocitol Kopúnek, ale Švenger opäť podržal svoj tím. Senica sa snažila v závere o vyrovnávajúci gól, ten sa jej však nepodarilo streliť. Slovan tak získal dôležité tri body a dostáva sa tak priebežne po šiestom kole do čela tabuľky.

Autor: Filip Kubaliak