16.03.2013 17:30 CET
2 : 0
(0:0)

Boroš je čara čistého konta zbavený, no Slovan sa poriadne natrápil

Zdalo sa, že bojovný výkon na Pasienkoch víťaza mať nebude, ale štvrťhodinu pred koncom načal víťazstvo kapitán belasých Žofčák utešenou hlavičkou z hranice šestnástky. V závere pridal poistku z jedenástky Milinkovič. Dukla statočne znášala všetky útoky svojho súpera, no napokon inkasovala aj s "nepriestrelným" Borošom v bráne. Slovan si tak upevnil jasné prvé miesto a už by ho o titul mohol pripraviť len zázrak.

Belasí kombinovali od začiatku duelu aktívne a držali loptu na svojich kopačkách. Proti sebe však mali nepríjemne húževnatého súpera, ktorý svoju lacno kožu predať nechcel. V základnej zostave sa ešte Seydouba Soumah neobjavil, no jeho príležitosť naskočiť do zápasu napokon prišla v druhom polčase. drese Dukly sa prvýkrát na jar objavil stopér Gyombér, bol tak po zranení už fit. Prvá vážnejšia šanca prišla už v 10. minúte v domácom tábore. V šestnástke Dukly sa v trme-vrme najlepšie zorientoval Hlohovský, ale svoj pokus namieril len do žrde. Po štvrťhodine hry mohol inkasovať opäť Boroš, ale Peltier ho po vyzvŕtaní neprekonal, brankár si totiž nadvakrát s jeho strelou poradil. Ten istý hráč neskôr pálil z dobrej pozície vysoko nad. Veľkú šancu mal pred Kováčom na opčnej strane Brašeň, ale v súboji 1 na 1 zvolil nepochopiteľný volej veľmi nepresne. Po polhodine hry pálil nepresne Hlohovský a Boroš sa teda zamestnávať nemusel. Viac sa toho v prvom polčase neudialo, do kabín sa tak šlo za bezgólového stavu.

Po návrate z kabín sa hráči snažili strhnúť vedenie na svoju stranu, no brankári odolávali. V 49. minúte sa oprel do lopty z diaľky Grendel, ale mieril tesne nad bránu. Neskôr síce z ostrého uhla, no i tak v dobrej palebnej pozícii opäť neuspel Peltier. Mal pred sebou po súboji s Borošom už len prázdnu bránu, ale poslal svoj pokus nad. Domáci tréner Samuel Slovák neskôr poslal na trávnik aj debutanta Soumaha a hneď na to aj Halenára, ale ani oni sa nepričinili o to, aby Peter Boroš v bráne Banskej Bystrice na jar prvýkrát inkasoval. Veľkú možnosť mal na strane hostí Slančík. Po dobrej akcii sa dostal k hlavičke, ale v gólovej pozícii nezmenil skóre ani on. Peltier neprekonal Boroša ani v 74. minúte, brankár celú jeho akciu zvnútra vápna sledoval a situáciu bez problémov vyriešil.

Vykúpenie prišlo až pätnásť minút pred koncom. Po centri z rohového kopu sa lopta odrazila ku Žofčákovi a ten z hranice vápna poslal nádhernú hlavičku od žrde do siete - 1:0. V ďalšom priebehu sa prejavovala nemohúcnosť Dukly v koncovke a umná obrana domácich. "Slovákovci" už len zbierali cenné sekundy. V poslednej minúte si ešte po sóle 1 na 1 vypýtal faul a pokutový kop Halenár. Boroš bol vylúčený a Milinkovič jedenástku s prehľadom premenil - 2:0. Slovan sa však poriadne natrápil a nechýbalo veľa, aby sa body medzi tímy rozdelili. Pred druhou Senicou má vďaka tejto výhre už desaťbodový náskok.

Autor: Ľubomír Hudačko