18.08.2012 17:30 CET
2 : 1
(0:0)

Košice tesne zdolali Zlaté Moravce

Košice hostili v 6. kole Corgoň ligy Zlaté Moravce. Zverencom Jána Kozáka sa podarilo opäť na domácej pôde zabodovať, keďže porazili ViOn pomerom 2:1. Týmto víťazstvom sa vraňare posunuli až na 4. priečku, čo je na pomery v MFK skvelé umiestnenie.

Zápas začal veľmi svižne, už v 3. minúte sa zrodila vyložená šanca pre domácich. Škutka sa rútil na Kuciaka, ale jeho následnú strelu zastavila až žrď. O šesť minút neskôr posielal nebezpečný center Novák na Škutku, Kuciak však dobrým vybehnutím zabránil jeho nebezpečenstvu. V 11. minúte dobre napriahol hosťujúci Lukáš Janič, ale Tofiloski loptu vyrazil na rohový kop. Košice mali v ďalších minútach prevahu, hostia sa na ihrisku iba oťukávali a zaujali akurát kombinovaním. V 21. minúte sa znovu opakovala spolupráca Novák - Škutka, keď skúsený útočník poslal na Škutku dobrý center, ale ten mieril druhýkrát do žrde. Po polhodine hry vyskúšal Kuciaka dobrou strelou Novák, ale gólman hostí loptu vyrazil na rohový kop. V závere polčasu sa Novák opäť dostal do šance, ale v dobrej pozícii mieril nad. Prvý polčas sa skončil bezgólovou remízou, aj keď boli Košice oveľa lepšie ako súper zo Zlatých Moraviec.

V druhom polčase sa odohrával rovnaký scenár ako v tom prvom. Košice mali stále nad domácimi prevahu, ale nedokázali sa pred bránou Kuciaka presadiť. Po hodine hry sa však Košice prebrali a dostali sa aj do vedenia. Po niekoľkých centroch na Škutku tentokrát zakončovateľ MFK nezlyhal, keďže presnou hlavičkou poslal loptu za chrbát Kuciaka - 1:0. Už o dve minúty neskôr hostí zaskočil aj druhý inkasovaný gól. Po nevydarenej akcii hostí sa k lopte dostali Košičania a strane domácich sa akcia dokonca skončila presným zásahom Šinglára - 2:0. Košice tento gól zjavne nabudil, ale postupne sa hra presúvala do stredu poľa. Hostia sa v 77. minúte dali do ofenzívy a padol z toho kontaktný gól! Bernáth skvelým zakončením po skvelom centri nedal Tofiloskému šancu na zákrok - 2:1. Hostia sa snažili v závere vyrovnať, ale to sa im proti dobre zorganizovanej obrane Košíc už nepodarilo.

Autor: Filip Kubaliak