10.03.2013 12:30 CET
0 : 3
(0:1)

Slovan zvládol zápas v Nitre

Slovan Bratislava potvrdil úlohu favorita a zvíťazil v dohrávke 21. kola Corgoň ligy na pôde Nitry 3:0. Síce domáci statočne bojovali, no belasí zúžitkovali svoje skúsenosti vo forme troch bodov.

Slovan začal zápas oveľa aktívnejšie než Nitrania a zverenci Samuela Slováka sa od začiatku snažili o diktovanie tempa, čo sa im aj darilo. V 6. minúte však belasí mohli inkasovať, no podržal ich Putnocký po dobrej strele Benčíka. Následne sa hra trošku vyrovnala, no divákom bol ponúkaný len kombinačný futbal medzi šestnástkami. V 21. minúte mohli domáci po rohovom kope otvoriť skóre. Putnocký totiž zbytočne vybehol z brány, no hlavičku Benčíka spred bránkovej čiary vyhlavičkoval Kristián Kolčák. O osem minút neskôr Mičic presným centrom našiel hlavu Benčíka, no skúsený zakončovateľ mieril vedľa brány. V 33. minúte Žofčák vypracoval vyloženú šancu Peltierovi, ktorý však následne trestuhodne zlyhal. O niekoľko sekúnd neskôr však hosťujúci kapitán poslal svoj tím do vedenia. Po Milinkovičovej akcii sa lopta odrazila práve k Žofčákovi, ktorý nemal problém dokopnúť loptu do prázdnej brány - 0:1. V 36. minúte mohol vyrovnať Šmehýl, no krásnu prihrávku Clebera zakončil nad bránu. Do konca polčasu sa hra znovu presunula do stredu poľa. Po prvej polovici hry teda mohol byť spokojnejší Slovan, ktorý vyhrával pod Zoborom 1:0.

Druhý polčas spočiatku príliš nezaujal, no po vyše desiatich minútach hry v druhej polovici sa diali zaujímavé udalosti. V 57. minúte Róbert Cicman nestíhal na Lestera Peltiera a stiahol ho za dres v pokutovom území. Ľubomír Samotný nariadil pokutový kop a domáci stopér dostal druhú žltú kartu. Loptu si na biely bod postavil Igor Žofčák, no kapitána hostí vychytal Martin Chudý, ktorý vzápätí zblokoval aj dorážku Milinkoviča. Vzápätí sa udiala nepríjemná udalosť, keďže sa strhla bitka v sektore hostí. Fanúšikovia Slovana sa "vyznamenali" tým, že do krvi zbili 67-ročného usporiadateľa, ktorý bol vzápätí odvezený záchrankou. Tento moment nepekne poznamenal stretnutie, ale hneď na to Slovan predviedol peknú akciu. Na jej konci bol Juraj Halenár, no striedajúci útočník víťazstvo Slovana nepoistil. Vzápätí oba tímy znervózneli a videli sme skôr bojovný futbal, v ktorom statočná Nitra aj v oslabení bojovala aspoň o bod. Hostia však preukázali svoje skúsenosti a v 85. minúte pridali druhý gól. Po Peltierovej akcii sa presadil skúsený kanonier Juraj Halenár - 0:2. O tri minúty neskôr Halenár znovu skóroval, no tentokrát sa nemohol radovať, keďže bol v postavení mimo hry. V 90. minúte však Slovan predsa pridal aj tretí gól. Juraj Halenár prekonal Chudého, no jeho pokus na istotu zakončil do siete Lukáš Pauschek - 0:3. Slovan teda zvládol aj druhé jarné kolo, v ktorom zvíťazil na pôde Nitry 3:0.

Autor: Filip Kubaliak