03.03.2012 14:30 CET
3 : 1
(1:1)

Slovan si poradil s Dunajskou Stredou

Slovan Bratislava si v prvom jarnom kole dokázal poradiť s Dunajskou Stredou. Posledný tím tabuľky sa však v 18. minúte dostal do vedenia, ale skúsený belasý tím dokázal stav otočiť na konečných 3:1. Pred početnou diváckou kulisou sa každopádne odohral zaujímavý súboj. Týmto víťazstvom sa Slovan dostal na čelo tabuľky, ostane tam aj v prípade zakopnutia Žiliny s Ružomberkom, inak sa vráti späť na 2. priečku.

Slovan mal spočiatku miernu prevahu, ale v 18. minúte sa radoval klub z Dunajskej Stredy. Dzon Delarge obehol stopéra Dosoudila a následne krásne prehodil Putnockého - 0:1. Belasí sa snažili zaváhanie čo najskôr odčiniť a nakoniec sa im to podarilo v 26. minúte. Grendel vtedy pekne umiestnenou strelou z hranice šestnástky prekonal Kučeru - 1:1. V 30. minúte sa krásne prekľučkoval cez hráčov Slovana Delarge následne sa rozhodol pre strelu a tá skončila tesne vedľa ľavej žrde. Neskôr sa vyskytli takisto ďalšie sľubné šance, najmä na domácej strane, gól už však nepadol. V prvom polčase lepšie začali hostia, Slovan však potvrdil svoju kvalitu a o niekoľko minút neskôr už dokázal vyrovnať.

Druhý polčas opäť lepšie začal Slovan a v 59. minúte zvýšil na 2:1. Autorom gólu sa stal Ondřej Smetana, ktorý sa po odrazenej lopte od Marcina z volaja presadil a strelil tak premiérový gól za Slovan Bratislava - 2:1. V 67. minúte krásne vystrelil spoza šestnátky aktívny Erik Grendel, Kučera však bezpečne zasiahol. V 76. minúte vsietil Slovan tretí gól a jeho autorom bol opäť Smetana, ktorý sa presadil po krásnej asistencii mladíka Meszároša - 3:1. Zápas sa po tomto góle len dohrával, tiež už nebolo mnoho šancí, ktoré by sme mohli poznamenať. Slovan tak v úvode jari uspel, keďže zvíťazil nad poslednou Dunajskou Stredou 3:1.

Autor: Filip Kubaliak