12.05.2012 17:30 CET
0 : 2
(0:0)

Trnava zvíťazila aj v oslabení a nádej na titul stále nestratila

V Zlatých Moravciach sa dnes mohlo viac vyjasniť, či sa titul priblíži pre Trnavu, alebo bude mať naň najväčšiu šancu Žilina. Nestalo sa ani jedno, ani druhé, pretože opäť zvíťazili všetci favoriti. Šošoni sú teda stále prví, s dvojbodovým náskokom.

V príjemnej atmosféra sa hral svižný futbal a už v 5. minúte mohl otvoriť skóre Vyskočil. Jeho strela však letela nad. O päť minút ohrozil svätyňu Kuciaka pre zmenu Mikovič, no brankár jeho pokus zneškodnil. Sám pred Kamenárom potom zbrklo zakončil Bernáth. Po polhodine hry tesne minul bránu po hlavičke Karhan. Hneď na to sa na druhej strane predstavl zaujímavou strelou Orávik, ale Kamenár vyrazil. Brankár andelov podržal mužstvo aj pri Kováčovej šanci, na druhej strane sa neujal Gašparíkov center, i keď Pavlovič mal šťastie, že si nestrelil vlastenca. Potom prišla druhý žltá karta pre Procházku a teda vážna komplikácia v radoch Spartakovcov. Do kabín sa šlo za bezgólového stavu.

Trnavčania vedeli, že v hre o titul ich udrží čo najviac získaných bodov v stretnutí a preto sa vrhli do útoku napriek oslebniu. Najprv nemieril presne Bicák po Karhanovej nahrávke. V 56. minúte ale hosťom spolupráca už vyšla. Priamy kop hlavičkou krásne zakončil Gašparík a otvoril skóre - 0:1. V 74. minúte mohol vyrovnať Hruška, ale jeho hlavička bránu tesne minula. Gól mal na hlave aj Pavlovič o pár minút neskôr, no tím opäť podržal výborný brankár Kamenár. Rozhodla tak posledná minúta, keď sa do brejku dostal Tomaček, obišiel aj Kuciaka, ktorý predtým pomáhal v útoku a udrel gólom do prázdnej brány - 0:2. Mnako na Žilinu je však stále dvojbodové a spoliehať sa tak musia na ich zaváhanie buď v prepodslednom kole s Nitrou, alebo v záverečnom na pôde Dunajskej Stredy.

Autor: Ľubomír Hudačko