30.07.2011 19:30 CET
2 : 1
(2:0)

Dunajská Streda aj na tretíkrát prehrala, ViOn na tretíkrát vyhral

Zlaté Moravce privítali v 3. kole Corgoň ligy Dunajskú Stredu. V zápase podľa očakávaní vyhrali domáci, ktorí porazili zverencov Štefana Horného 2:1. Ambiciózny tím sa tak nečakane dostal po troch kolách na čelo tabuľky, naopak Dunajská Streda sa bude musieť zlepšiť, keďže s troma prehrali figurujú na dne tabuľky.

Domáci mali spočiatku miernu prevahu, ale nedokázali si zadlho vypracovať dobrú šancu. V 17. minúte domáci Pavelka zakončoval hlavou, ale mieril tesne vedľa. Onedlho predviedol domáci Janečka prienik takmer cez celé ihrisko, následne loptu poslal na Pavelku, ten mieril iba do Kováča. V 21. minúte domáci Babic vysunul na prvý okraj Pavlendu, ten ďalej prihrávkou našiel Hodeka, ktorý z hranice malého vápna strelil svoj prvý gól v drese Zlatých Moraviec - 1:0. O päť minút neskôr sa stav zápasu znovu menil: Pavlovič našiel Orávika, ktorý nádherne trafil pod brvno Kováčovej brány - 2:0. Domáci naďalej robili na hostí nátlak. Po polhodine hry Kuračka prihral na Pavlendu, ktorého následnú centrovanú loptu trafil z voleja Hodek, no tesne minul bránku hostí. V závere prvého polčasu sa ešte domáci dostali k akcii, ale Babicov pokus mieril tesne vedľa.

V druhom polčase sa začali presadzovať aj hostia, ktorých najmä posilnili zmeny v zostave. V 51. minúte hosťujúci Sedlák rozohrával štandardnú situáciu, Štajer sa nádherne zavesil do vzduchu a nekompromisnou hlavičkou vrátil hostí do zápasu - 2:1. Po hodine hry sa šikovne uvoľnil domáci Babic, ale Kováč jeho pokus zneškodnil. Domáci trošku poľavili a tak sa hostia snažili využiť prípradné zaváhanie Zlatých Moraviec. Dlho sa však hralo bez šancí, tá prišla až v 85. minúte na strane domácich, keď Lukáš Kováč ponúkol šancu Pavelkovi, ale ten z hranice päťky prestrelil prázdnu bránu. Onedlho domáci ľavý obranca Chren nacentroval "do ohňa", ale Pavelka nedokázal ani tentokrát prekonať brankára DAC-u. V závere zápasu hosťujúci stredopoliar Pavol Sedlák opäť rozohral priamy kop, následná Struhárova hlavička minula bránu. Do záverečného hvizdu stihol zakončiť ešte hosťujúci Tomčák, ale mieril nepresne a tak si ViOn pripísal tretiu výhru v troch kolách. Presný opak platí o Dunajskej Strede, ktorá v troch kolách trikrát prehrala a sú tak na dne tabuľky.

Autor: Filip Kubaliak