23.07.2011 17:30 CET
1 : 1
(0:0)

Trenčín zachránil aspoň bod v závere duelu

Na Sihoti sa konečne rozohrala Corgoň liga, domáci však zachraňovali aspoň bod až v poslednej minúte. Oba tímy si tak po prehre v prvom kole pripísali úvodný bod.

Zápas to vška miestami záživný veľmi nebol. Na oboch stranách prevládalo spoznávanie sa s prostredím, nič vážne to pred bránkou nebolo. AS hral dosť nervózne, čo chceli využívať hostia a boli v úvode oveľa aktívnejší. Hru dirigoval najmä Hoferica, ktorý hľadal vpredu Masaryka. V 16. minúte mal šancu Kotora, Volešák však svoje mužstvo podržal. Na druhej strane onedlho dorážal do Hrdličku Godál, ale stav nezmenil ani on. Prekvapiť brankára chcel aj Depetris, z diaľky však úspešný nebol. Postupne sa Ruža vytrácala a šance mal aj Trenčín, v závere polčasu vystrčil rožky Štefánik, ale ani on Hrdličku neprekonal. Loptu napálil len do jeho náruče.

V druhom dejstve to bolo už lepšie a hra nabrala solídny spád. V 52. minúte mal možnosť opäť Štefánik, ale Hrdlička kontroloval. Na druhej strane bol pri chuti Hoferica, z priameho kopu však skóre neotvoril ani on. Zase sa dostával do šance Štefánik, nepotrestal vybehnutie gólmana hostí. A tak prišla 72. minúte a gól v sieti Volešáka. Po chybe v obrane sa dostala lopta ku kanonierovi Masarykovi a ten nemal problém loptu upratať do prázdnej brány - 0:1. V závere vrhli sily do útoky pochopiteľne domáci, Horváth ešte nevyrovnal, ale v poslednej minúte sa v skrumáži dostal center ku Kleščíkovi a ten vyrovnal na konečných 1:1. Napokon sa duel skončil celkom zaslúžene, oba tímy predviedli však priemerný futbal. Stačilo im to na prvý bod v novom ročníku.

Autor: Ľubomír Hudačko