30.10.2010 17:30 CET
0 : 0
(0:0)

Tatran Prešov - Spartak Trnava 0:0

V Prešove diváci gól nevideli. Napriek tomu, že zverenci trénera Ladislava Pecka neprehrali už tretí zápas za sebou, opäť klesli na poslednú priečku, keďže Košice na svoje pomery deklasovali Nitru. Zápas 14. kola Corgoň ligy Tatran - Spartak skončil remízou 0:0.

Hneď v úvode sa prebíjal do pokutového územia Koné, nič zaujímavé sa napokon neudialo. Náznaky šancí mal Papaj, obrana ho však nepustila ďalej. Hra bola od úvodu rozháraná a nepresná, ale 10. minúta priniesla krásnu akciu hostí. Autové vhadzovanie - hlavička - strela do brvna. Všetko na jeden dotyk, Procházka sa chytal za hlavu, už mohol svoj tím poslať do vedenia. Raška nemal problém ani pri centri Papaja po rohovom kope. Tie sa množili výdatne, no to neznamenalo automatické ohrozenie brány. Diviš mal prácu na druhej strane, loptu priamo z rohu musel vyškriabať mimo brány. V 25. minúte si pýtal pokutový kop Meszároš, ale jasný faul rozhodca, ako jediný na štadióne nevidel. Otvoriť skóre chcel Macko, prudká strela šla tesne vedľa. V dobrej pozícii bol po polhodine hry Wellington, jeho strele chýbala razancia a Diviš v pohode chytil. Druhá polovica ihriska zaznamenala ďalšiu strelu Macka, ale aj po druhýkrát mieril vedľa. Tatran na Trnavu určite mal, málokedy sa stav v ich neprospech nemenil už po prvých tridsiatich minútach. V 39. minúte sa vydal na výlet Vršajevič, ale jeho strela bola tragická a slabú strelu vyslal pred koncom prvého polčasu aj Pribula.

Po prestávke sme v hustom dyme boli svedkami peknej strely Procházku, ale len na pripraveného Diviša. Najväčšiu príležitosť na otvorenie skóre mal Koné, keď sa po odrazenej lopte v páde ešte dostal k strele, ale skvelý Josl zastúpil brankára a zabránil gólu na bránkovej čiare. V 54. minúte musel Raška vyboxovať nepríjemný rohový kop Papaja. Do tretice sa nepresadil ani Macko, jeho projektily dnes nemali presnú mušku. V 65. minúte mal dobrú šancu Koné, loptu si dobre spracoval a potom už nikým nekrytý prudko pálil, ale medzi tri žrde sa lopta nedostala. Hostia začali dobre kombinovať a vytvárali si sľubné príležitosti. Obrana Prešova odolávala. V 77. minúte z ľavej strany veľmi dobre centroval Kica, jeho lopta preletela celou šestnástkou, ale nanešťastie pre domácich nikoho nenašiel. Desať minút pred koncom pohrozili aj andeli, rýchlu kontru zakončoval Coimbra, ale Diviš svoje mužstvo podržal. Okrem toho už nepredviedla Trnava nič, evidentne bola spokojná s bodom. V poslednej šanci stretnutia sa ocitol Bašista s Meszárošom, v tej najväčšej v tomto zápase ale ani jeden nezakončil v bezprostrednej blízkosi a Raška tak nemal problém ukryť loptu. Viac sa toho neudialo a zápas tak skončil bezgólovou remízou.

Autor: Ľubomír Hudačko