04.05.2011 15:30 CET
0 : 3
(0:2)

Tofiloski nie je Halák, Prešov si to však sám pokazil od prvých sekúnd

Vložené kolo Corgoň ligy začalo v Prešove, kde pricestovali Košice a odvážajú si za zaslúžený výkon tri body. Kuzma dal snáď najrýchlejší gól ligy a aj preto duel skončil výsledkom 0:3.

Zápas sa pre Prešov nemohol začať horšie. V 2. minúte od stredového kruhu rozohrával Bernardo s Meszárošom po druhýkrát. Domáci totiž hneď po výkope nezmyselne napálili loptu do autu. Následná akcia hostí vyústila v náhodný nákop, ktorý odvrátil Čep len na nohu Kuzmu. Ten v 27. sekunde napálil a od žrde sa lopta odrazila do siete - 0:1. V 10. minúte dobre vyskočil Škutka, ale hlavou zblízka mieril tesne vedľa. Na druhej strane mohol vyrovnať Bernardo, no hlavičku mu vyškriabal Tofiloski. V 20. minúte vybojoval loptu Bernardo, Vyskočil pálil na Tofiloského - ten predviedol dôležitý zákrok a svoj tím podržal. Po polhodine hry sa na centrovanú loptu hádzal Bernardo, ale sám v šanci nezakončil presne. Päť minút pred koncom polčasu sa oprel do lopty Baran, aj vďaka teču však skončila bobma tesne mimo. Na druhej strane sa rútil do šance Viazanko, Peškovič ho skopol a bol vylúčený. Navyše, Matič premenil penaltu a stanovil polčasové skóre - 0:2.

Zle mohol začať polčas Prešov opäť, ale napokon Heidenreich zlú nahrávku na Škutku, ktorý by už šiel sám na Pláničku, uvypichol do autu. Prešovčania hrali vabank od začiatku druhého dejstva a tak sa hostia dostávali do početnej prevahy pri prečísleniach. Následne hlavičkoval do rúk Pláničku Škutka. Po hodine hry skúšal znížiť Vyskočil, priamy kop však fantasticky vyrazil Tofiloski a skóre sa tak nemenilo. Veľkú šancu mal Katona, v 68. minúte sa z otočky v dobrej pozície dostal k strele, ale tá išla prudko nad. Desať minút pred koncom sa hlavičkou presadzoval Baran, ale opäť Tofiloski bravúrnym zákrokom podržal Košice. Hlavne vďaka nemu nemôžu byť východniari vážnym adeptom na zostup. Naopak, výrazne si boj o prežitie skomplikoval Tatran, frustrovaných domácich dorazil v poslednej minúte Viazanko a upravil na 0:3. V nadstavenom čase laxne zakončoval Meszároš a brvno nastrelil hlavou Bernardo. Hostia si tak jasne polepšili na druhom konci tabuľky tromi bodmi.

Autor: Ľubomír Hudačko