25.02.2011 17:30 CET
1 : 3
(1:2)

Trnave chýbala iskra, Slovan nemal problém a jasne zvíťazil

V Trnave sa začala jarná časť Corgoň ligy. Ani výborná kulisa však domácich nepriviedla k víťazstvu. Veľké chyby v obrane a slabá ofenzíva zabezpečila Trnave prehru 1:3.

Už v druhej minúte sa pred trnavskou bránou ocitol Guédé, ale bol vo veľkom uhle a Raška sa veľmi nezapotil. Hneď vzápätí to skúšal z podobnej pozície Tomaček, ale vonkajším falšom neuspel. Aktívnejší bol Slovan a v 7. minúte mal veľké šance Halenár, ale ani nadvakrát Rašku neprekonal. Belasí sa naďalej viac snažili, ale v 19. minúte z ničoho nič unikol po ľavej strane Tomaček, nikým neatakovaný nabomboval pod brvno a Trnava viedla 1:0. Vzápätí sa Slovan hneď po rozohrávke dostal pred šestnástku, Halenár priťukol Milinkovičovi a ten takisto neatakovaný nechytateľnou bombou do vinkľa vyrovnal na 1:1.

Chyby v obrane domácich pokračovali, z uhlu skúšal strieľať Kordič, ale trafil iba bočnú sieť. V 31. minúte mali bílí andelé štandardnú situáciu, lopta po hlavičke šla mimo brány. Spoza šestnástky strieľal Halenár, no minul. V 39. minúte po nenápadnej akcii unikol kapitán hostí Žofčák, a pekným lobom prehodil Rašku - 1:2. Domáci hráči, nielen v tomto momente, sa viac venovali signalizovaniu ofsajdu. Počas 40. minút inkasovali na domácom trávnku toľko gólov, ako počas celej jesennej časti. V závere polčasu unikal Guédé, nikým neatakovaný prihral Halenárovi, ale ten zblízka bránu netrafil.

Domáci začali úvod druhého dejstva priamymi kopmi, Putnocký sa zapotil, ale výraznejšie sa nepresadil ani jeden domáci hráč. Ďalší priebeh stretnutia poznamenal obrovský boj v strede poľa a nepresnosť na oboch stranách. Opticky bol ale stále lepší Slovan. Na hranici šestnástky sa Tomaček chcel zapísať do listny strelcov, prudká strela šla nad bránu. To všetko v 59. minúte. Milinkovič sa neskôr po ďalšom Žofčákovom centri dostal nadostrel brány, ale nemal pri tom potrebné šťastie, loptu netrafil najlepšie. Trnava sa nevedela dostať do poriadnej príležitosti, márne ich hnal početný dav v hľadisku, v kŕči bola celý zápas. V 68. minúte sa hneď na to dostal srbský legionár do ešte väčšej možnosti, obišiel aj Rašku, ale z uhlu zamieril veľmi škaredo - do bočnej siete.

V 70. minúte sa po peknej strele Mikiniča naťahoval Putnocký, ale len naťahoval, lopta šla tesne vedľa. Nič vážne sa v ďalšom priebehu nedialo, prevahu mal Slovan, domácim citeľne chýbali zranení hráči. Vyrovnaniu stavu nenasvedčovali ani bezduché priame kopy. Trnava si nevytvorila žiaden tlak, naopak Slovan sa v pohode bránil a dokonca ešte navýšil skóre. Po nezvládnutí vysokej lopty sa v závere presadil Guédé a stanovil výsledok na 1:3.

Autor: Ľubomír Hudačko