25.05.2011 17:30 CET
0 : 0
(0:0)

Nuda v Trnave zabezpečila domácim pohárovú miestenku

Spartak Trnava si bezgólovou remízou ustrážil 4. miesto, s Ružomberkom v poslednom ligovom kole sezóny 2010/2011 remizoval 0:0.

Hoferica strieľal z dobrej pozície tesne vedľa v 3. minúte. Počas ďalších minút bola aktívnejšia Trnava, Hanzel pálil z priameho kopu do brvna. Zahrozil aj Gross, nemieril ale presne. Na bránu hlavičkoval pre zmenu Ciprys, ale domáci chceli rozhodnúť o držiteľovi 4. priečky čo najskôr. Ale udrieť mohlo na druhej strane, domáci v obrane chybovali a v 25. minúte sa pokúšal prekvapiť Raškovu pozornosť Blažič. Obrana hostí však bola veľmi dobrá a Spartak sa nevedel dostať k poiadnej šanci. Desať minút pred koncom strieľal z priameho koptu vedľa Ďubek. Inak sa hral mimoriadne slabý futbal a diváci sa museli nudiť. V 42. minúte vystrašil Rašku z uhlu opäť Blažič, ale skóre sa nemenilo. V závere Hanzel po brvne opečiatkoval aj žrď brány hostí, situácia padla zo štandardky.

Posledný polčas sezóny sa začal šancou Kováča, keď mieril len tesne nad Hrdličkovej svätyne. Zaslúžil si aspoň potlesk divákov. Brankár hostí bol v permanencii aj v 56. minúte, keď dobre hlavičkoval Ciprys. Gól z toho však nebol. Mimo strieľal Čarnota po hodine hry. Udrieť mohli aj hostia, v 64. minúte si prebral loptu Jašič a lopta preletela len tesne okolo vinkľa. Následne boli na očiach ofsajdy, a teda aj neplatný gól, v 76. minúte sa dostal do šance Gogolák, ale dobre zasiahol po peknej kombinácii domácich Maslo. Obaja brankári už náznaky šancí z centrov v pohode zneškodnili a viac sa toho na ihrisku neudialo. V tabuľke to teda po 33. kole vyzerá tak, že Trnava si 4. pozíciu už ustrážila a vďaka prehre Banskej Bystrice si zahrá 1. predkolo Európskej ligy. Rozhodol o tom jediný bod. Ružomberok ostal na 7. mieste, pomohla mu remíza Nitry v Prešove.

Autor: Ľubomír Hudačko