06.11.2010 17:30 CET
4 : 0
(3:0)

Spartak Trnava - MFK Dubnica 4:0

V sobotu o 17:30 Trnava na domácej pôde privítala Dubnicu. V zápase sa zrodila očakávaná výhra domáceho celku, keď Spartak s prehľadom porazil nevýraznú Dubnicu vysoko 4:0.

Domáci mali spočiatku viac z hry. V 7. minúte domáci Bernáth vysunul Coimbru, ktorý obišiel Bajzu a vyslal aj strelu do opustenej bránky, ale v poslednej chvíli na bránkovej čiare zachránil kapitán hostí Nosek. O dve minúty neskôr domáci otvorili skóre, keď center Bicáka pozdvihol Coimbra, loptu získal osamotený Gross a hlavou skóroval - 1:0. V 16. minúte sa osmelili hostia, keď Gorelka prešiel cez trnavskú obranu, následne vypálil zvnútra šestnástky, ale Raška jeho pokus zlikvidoval. V 33. minúte domáci skórovali, keď po nacvičenom signále Bicák našiel na hranici šestnástky Bernátha, následne posunul na Grossa, ktorý poľahky zvýšil - 2:0. V 40. minúte kopal domáci Kone priamy kop spoza šestnástky, ale tesne minul bránu Dubnice. O niekoľko sekúnd neskôr nacentroval domáci Procházka na Machovca, ktorého strelu Bajza vyrazil na rohový kop. Onedlho domáci vyhrávali už rozdielom triedy, keď rohový kop v podaní Procházku našiel hlavu Grossa, ktorý po tretíkrát prekonal Bajzu - 3:0. V 44. minúte ešte hlavičkoval domáci Kone, ale jeho pokus zastavila iba pravá žrď Bajzovej brány. Domáci tak po prvom polčase viedli s prehľadom 3:0.

V druhom polčase naďalej vynikali domáci, spočiatku však neboli nejak výrazné šance. Prvá prišla v 59. minúte, keď domáci Bicák prihral na Bernátha, ktorý sa však následne nepresadil. O šesť minút neskôr domáci Coimbra mal vyloženú šancu, ale z hranice malého vápna prestrelil bránu hostí. V 75. minúte vystrelil hosťujúci Kolčák, ale Raška jeho pokus zneškodnil. O dve minúty neskôr hostia zvýšili, keď po rohovom kope Procházku hlavičkoval Diallo a prekonal bezmocného Bajzu - 4:0. Spartak dobrou hrou až do konca zápasu si udržal svoje vedenie a na domácej pôde porazil nevýraznú Dubnicu, pomerom 4:0.

Autor: Filip Kubaliak