14.05.2011 17:30 CET
0 : 2
(0:0)

Trnava podľahla Vojakom z Bystrice 0:2

Spartak Trnava nepredĺžil svoju lichotivú fazónu a prenechal všetky body hosťom z Banskej Bystrice po výsledku 0:2. Zverenci trénera Štafana Zaťka tak stále môžu snívať o pohárovej Európe.

Dukla išla do zápasu s jasným cieľom vyhrať, už v 1. minúte pálil do priestoru brány Johancsik. Zahnabiť sa nenechal ani Koné, ktorý centroval do vápna a tam sa dostal k slovu Patrik Čarnota. Ľavačkou však Pindrochovu bránu minul. Iniciatívu mali v rukách domáci, lenže Dukla pozorne bránila. Terén sa zhoršil vďaka dažďu a bojovalo sa hlavne s strede ihriska. V 25. minúte si nabehol na na pas Wellingtona Koné, ale mieril vedľa. Neuspel v súboji s brankárom, už to mohlo byť pre domácich veselšie. Z následného protiútoku pálil Pečovský, Raška bol pripravený. Hostia začali viac strieľať, spoliehali sa na ťažký terén, domáci brankár však zatiaľ odolával. Trnava kopila chyby na svojej strane a na koňa sa dostávala Bystrica. Päť minút pred koncom sa fantasticky blysol Raška. Slančík našiel Johancsika a ten ho prekonal, lenže kapitán andelov sa otočil a loptu ešte pred vyniknutím za bránkovú čiaru zachytil a nedovolil zmenu skóre.

Dukla začala druhý polčas podobne, ako prvý; strelami spoza šestnástky, alebo vlastne rôznymi akciami, ktoré domáci hráči nedokázali zastaviť a sami sa nedostávali do žiadnych akcií. Bolo otázkou času, kedy sa podarí Zaťkovcom skórovať. V 47. minúte mal k tomu blízko Slančík, no tesne minul. Napokon si mohol dať vlastný gól Turňa, keď po chybe Pindrocha sa lopta odrazila takmer do brány. Bol by to veľký paradox, hrali totiž iba hostia. V 57. minúte sa dostal k lopte Pečovský, vypálil na Rašku a odrazenú loptu ešte chcel doraziť Johancsik. Ostalo pri chcení, stav sa nemenil. Ten istý hráč pálil aj po hodine, Raška držal mužstvo nad vodou. Andelom nehralo do karát ani zranenie Bernátha, Koného a Bicáka. Oslabený tím to tak mal v prevahe Dukly už veľmi ťažké. Aktívny Johancsik opäť neuspel, nedal do prázdnej brány. Aj ojedinelý útok Zelenského mužstva končil v ofsajdovej pasci, Trnava bola v kŕči a nič nevedela vymyslieť. Rozhodol tak moment z 82. minúty. Čarnota chyboval k lopte sa dostal Pečovský, ktorý našiel Uškoviča a ten už nedal gólmanovi žiadnu šancu - 0:1. V závere prišiel druhý klinec do rakvy Trnavy, tentokrát šli na Rašku až traja hráči Bystrice a opäť bol v tom Uškovič. Ten však napokon prihral Pančíkovi a bolo 0:2. Viac sa toho neudialo, Dukla má stále šancu na EL.

Autor: Ľubomír Hudačko