23.04.2011 17:30 CET
3 : 0
(2:0)

Trnava porazila Dunajskú Stredu rozdielom triedy

V sobotu o 17:30 sa začal duel na štadióne Antona Malatinského, keď Trnava privítala Dunajskú Stredu. Zápas síce nebol kvalitný, ale domáci tromi gólmi rozhodli o svojej prevahe nad hráčmi zo Žitného ostrova. Pripomíname, že zápas videlo len 848 divákov, čo nie je pre miestny štadión zvykom, keďže do Trnavy chodilo pravidelne najviac divákov.

Pred slabou diváckou kulisou mali domáci jasnú prevahu. Už v 2. minúte Kone po centri Tomačeka v malom vápne vystrelil nad bránu Novotu. Onedlho sa znovu opakovala útočná spolupráca Kone-Tomaček, ale tentokrát prvý menovaný nedočiahol na prudký center druhého menovaného. Hostia sa snažili o útočný futbal, ale chýbala presnosť. V 12. minúte po rohovom kope Tomačeka využil chybu Novotu domáci stredopoliar Procházka a skóroval do prázdnej brány - 1:0. V 19. minúte vystrelil strelec prvého gólu, ale tentokrát nebol úspešný. V 33. minúte domáci zvýšili svoj náskok, keď po centri Ciprysa spracoval loptu Kone a umiestnenou strelou k pravej tyči nedal šancu Novotovi - 2:0. Do konca polčasu sa už len hralo v strede poľa, pochopiteľne chýbali aj šance a prvý polčas skončil 2:0 v prospech Trnavy.

V druhom polčase stále viedli domáci hráči. Po piatich minútach druhého polčasu už pridali Trnavčania tretí gól so siete Novotu. V 54. minúte aktívny domáci kanonier Koro Kone prešprintoval obrancov hostí a jeho dobre mierenú strelu Novota vyrazil. V 58. minúte opäť pohrozili hostia, keď sa pred trnavskou bránou ocitol Matůš, ale v dobrej pozícii váhal a nakoniec aj zlyhal, keď netrafil loptu a následne upratal loptu do bezpečia domáci obranca Ján Čarnota. V 69. minúte Koro Kone hlavičkoval z malého vápna na bránu Novotu, ale ten nemal problém s jeho pokusom. Onedlho skúsil pozornosť Novotu aj Mikovič, ale jeho pekný pokus brankár hostí vyrazil na rohový kop. V 75. minúte hosťujúci Filo vystrelil z hranice šestnástky , ale mieril nad, podobne vystrelil na druhej strane v tej istej minúte domáci stopér Diallo. V 78. minúte domáci Kone mohol pridať ďalší gól, ale tentokrát nebol úspešný. V 81. minúte striedajúci Mikovič prízemnou strelou prekonal Novotu a zvýšil na rozdiel triedy - 3:0. Zápas sa už len dohrával a tak si Trnava udržala svoje trojgólové vedenie.

Autor: Filip Kubaliak