27.11.2010 17:30 CET
2 : 2
(0:2)

Slovan Bratislava - FK Senica 2:2

Slovan sa konečne gólovo prebudil. Opäť mu to ale trvalo, gól prišiel až takmer po hodine hry, napokon sa musia belasí uspokojiť s bodom, ale ten je vydretý, pretože hostia vyhrávali už 2:0. V tabuľke sa tak toho veľa nezmení, Slovan remizoval so Senicou v poslednom kole jesennej časti 2:2.

Jánošík strieľal na bránu už v 2. minúte, nebola to ukážková možnosť, ale klzký terén narobil svoje a tak Bolek a spol. mali čo robiť, aby sa stav hneď nemenil. Senica vyčkávala na svoju príležitosť a tá prišla v 13. minúte. Z ničoho nič udrel Diviš, Putnocký gólu nezabránil napriek tomu, že lopta šla z uhla - 0:1. V 20. minúte chcel vyrovnať Šebo, jeho tvrdú strelu Bolek chytil. Belasí sa vôbec nevedeli dostať do hry, preto po polhodine bolo 0:2. Umnú akciu zakončil Smetana a zvýšil náskok svojho tímu. Zúfalé pokusy, ako napríklad ten Dobrotkov, Slovan nemohli vzkriesiť. Naopak, hostia mohli pridať ďalší gól, Smetana sa predral do šance, ale jeho strelu zastavila žrď. V závere polčasu sa snažil vymodliť penaltu Šebo, nestalo sa.

Po zmene strán hlásil útok Guédé, obrana odvrátila. Osvieženie priniesol aj Turčák, ale prihrávky musí vylepšiť. Stalo sa tak v 56. minúte, presne našiel Šeba a ten znížil na 1:2. O dve minúty mohol byť stav vyrovnaný, ale domáci útočníci zaváhali. Zaváhal aj brankár Putnocký, pri odkope trafil Smetanu, ale ten zahral rukou a tak sa nepokračovalo ďalej. Diviš sa rútil na Putnockého cez Dobrotku, tentokrát z uhla gól nebol. V 74. minúte sa po ďalšej šanci Slovan dočkal vyrovnania. Rohový kop skvele zakončil Saláta a začínalo sa odznova. Hneď na to mohla prísť ďalšia zmena skóre a to po Grendelovom priamom kope. Vyznamenal sa však Bolek. Slovan bol aktívnejší, ale koncovka už prestala poslúchať. Osem minút pred koncom mohol nakloniť misky váh pre svoj tím Piroška, Putnocký podržal svojich spoluhráčov. Ani ďalší závar pred Bolekom gól nepriniesol a tak sa body delili po remíze 2:2.

Autor: Ľubomír Hudačko