29.10.2010 19:30 CET
3 : 3
(1:2)

MŠK Žilina - Dukla Banská Bystrica 3:3

Piatková predohrávka 14. kola Corgoň ligy priniesla pekný futbal a gólovú prestrelku. Banská Bystrica strelila na ihriskách súperov v doterajšom priebehu sezóny len dva góly, v Žiline sa však utrhla z reťaze a domácim tak na víťazstvo nestačil ani Oravcov hattrick. Zrodila sa teda divoká a prekvapujúca, no spravodlivá remíza 3:3.

Žilina začala aktívne, v druhej minúte zaujímavo hlavičkoval Oravec. Veľkú šancu mali hostia vo 4. minúte; nepresný center sa napokon k Hesekovi dostal a no po teči šťastne zasiahol brankár Dúbravka. Pokračoval svižný futbal, Jež a spol. sa začal častejšie objavovať pred bránou hostí a v 9. minúte to prinieslo prvý gól. Rilke prenikol po pravej strane, jeho center zakončoval Majtán, ale trafil iba brvno. Odrazenú loptu už dopravil do siete všadebol Oravec - 1:0. O pár minút však bolo vyrovnané. Nedôsledná obrana Žiliny loptu po rohovom kope neodvrátila a tak Hesek prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste - 1:1. V 19. minúte opäť hlavičkovall Oravec, v záklone mieril vedľa. Hesek bol pri chuti, tentorát to skúšal z veľkej diaľky - Dúbravka sa naťahoval kvalitne, zasahovať nemusel. Na druhej strane mal dobrú šancu z uhlu Jež, Boroš reflexívne vyrazil. Banská Bystrica sympatický výkon korunovala aj pozornou obranou. Naopak, žltozelení sa nemohli presadiť. Dokonca nedorozumenia a neprenosti na strane obhajcov titulu pokračovali ďalej. Niečo podobné sa udialo v strede ihriska, po peknom pase dostal k lopte Pečovský, nahral Hesekovi a ten s prispením teču šokujúco obrátil skóre ešte v prvom polčase - 1:2.

Zmena strán priniesla najprv ďalekonosnú strelu Zošáka, dobre zasiahol Boroš. Opäť to skúšal Oravec, tentokrát Boroš problém nemal. Očakávaný tlak a túžba vyrovnať skóre bola značná, nie však efektívna. Tento fakt však platil len do 54. minúty; po ďalšom priamom kope bolo vyrovnané na 2:2. Zošákov milimetrový center využil Oravec a aj on dal svoj druhý gól v zápase. Obrovskú šancu na ďalšiu zmenu skóre mali v nasledujúcom priebehu hry opäť hostia. Pančík sa po peknom krížnom pase dostal k lopte, po ňom aj Pich a ten nanešťastie pre svoj tím trafil iba brvno. Dúbravka bol prekonaný, Žilina mohla v 60. minúte po druhýkrát prehrávať. Náznaky šancí prichádzali na oboch stranách, najmä Vojaci mali veľmi pekné akcie a presné prihrávky. Prevahu mai predsa len domáci, tí sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu a v 67. minúte sa to aj podarilo. Po tlaku a ďalších centroch sa dostal k hlavičke Piaček, po ňom zakončoval opäť Oravec. Jeho hattricku nezabránil ani brániaci Pečovský - 3:2. Onedlho sa na trávnik dostal aj Uškovič a to bol dobrý ťah hosťujúceho trénera. Po veľmi peknej akcii umiestnil strelu do dolného rohu a vyrovnal už na bláznivých 3:3. V 82. minúte dobre strieľal Zošák, ale len do stredu brány, Boroš neriešil. V závere zápasu sa pod Dubňom vrhli všetky sily do útoky len na jednej strane, ale ani Ježova strela už skóre nezmenila a tak si mužstvá body podelili.

Autor: Ľubomír Hudačko