02.04.2011 15:30 CET
2 : 1
(1:0)

MFK Košice - Dukla Banská Bystrica 2:1

V sobotu o 15:30 privítali Košice súpera z Banskej Bystrice. Zápas skončil zaujímavým výsledkom, keď dokázali domáci Košičania poraziť Vojakov tesne 2:1 a tak východniari získali veľmi dôležité tri body.

Spočiatku sa nehral v Čermeli zaujímavý duel. V 9. minúte mali domáci prvú vážnejšiu akciu, keď sa dostal k lopte po autovom vhadzovaní, ale pred Borošom následne nepresne zakončoval. Neskôr sa hralo len medzi šestnástkami, bez väčších šancí. Až v 40. minúte sa dostal do šance domáci Viazanko, ale nebol úspešný. O štyri minúty neskôr zakončil hosťujúci Pančík, ale jeho nebezpečný pokus nakoniec nemieril za chrbát Tofiloského. V nadstavenom čase sa domáci ujali vedenia, keď po Juharovom skvelom pase išiel do šance Matić, ktorý následne nezaváhal a poslal tak Košice do vedenia - 1:0.

V druhom polčase mali lepší úvod domáci - v 49. minúte prekvapil Kuzma z priameho kopu striedajúceho Ďurča a zvýšil náskok domácich - 2:0. V 56. minúte sa dostal do šance Škutka po chybe hosťujúcej obrany, ale nebol úspešný. Ten istý hráč mal šancu onedlho po centri Juhara, ale taktie nepadol ani po tejto akcii gól. Po hodine hry sa snažil Jakubko o zakončenie, ale jeho pokus zblokoval niektorý z defenzívnych hráčov Košíc. V závere prebrali iniciatívu hostia, ktorí dokázali z tlaku uspieť len v 87. minúte po góle Jakubka, ktorý po rohovom kope nedal šancu Tofiloskému - 2:1. Do konca zápasu si už domáci nepustili tesné vedenie z rúk a tak získali po konečnej výhre 2:1 tri cenné body.

Autor: Filip Kubaliak