04.05.2011 19:30 CET
1 : 2
(1:0)

V boji o majstrovský titul sa vyjasnilo, Slovan predstihol Senicu a je prvý!

Dôležitý súboj o prvenstvo vyhral Slovan, keď v Senici otočil nepriaznivé skóre. Od 6. kola nebol belasý tím na 1. mieste, teraz je to realita. Domáci až neuveiteľne laxne nechali Šeba na konci zápasu samého v čistej šanci a ten ju využil. Tretia ostáva Žilina, ktorá opäť prehrala.

Od začiatku sa tímy oťukávali, náznaky šancí ostali nevyužité. Či už pri Pauschekovi, alebo pri Šebovi. V 14. minúte pálil Grendel, Bolek musel zasahovať. Ten istý hráč vyskúšal domáceho brankára aj o minútu, ale dobrá strela skončila v spleti tiel. Slovan bol lepší, ale udrela Senica. V 24. minúte poslal dlhú loptu Lukšík, Smetana predĺžil na Diviša a ten akrobaticky otvoril skóre - 1:0. Následne pálil Kóňa, Putnocký bol opäť v pozore. Skúšal to aj Piroska a Guédé, nedarilo sa strelám z diaľky. V 38. minúte krížnu strelu kryl Bolek, na mále mal pri Šebovej strele. Na druhej strane pálil podobne Diviš, Putnocký riešil situáciu s prehľadom. Päť minút pred koncom polčasu len o vlások minul vinkeľ z priameho kopu Žofčák. V závere ešte mal šancu Smetana, minul bránu. Polčas tak vyhrala Senica 1:0.

Veľký boj bol k videniu aj v štyridsaťpäťminútovke číslo dva, niet sa čo čudovať, veď ide o veľa. Priamy súboj o titul mohol mnoho naznačiť. V 54. minúte dobre zahrával aut Strnad, Pillárovi chýbali centimetre, aby zvýšil skóre. Aj Kóňa sa pokúšal stav zmeniť, jeho delovka z diaľky išla nad. Na druhej strane po drohu volejom pálil Hrdlička, ale nakoniec trafil iba vlastného hráča a lopta šla mimo. V 63. minúte po štandardke pálil Piroska, Putnocký boxoval preč. Osmeľoval sa aj Slovan, po sérii centrov sa v jednom prípade lopta dostala takmer za čiaru, domáci z nej vykopávali v hodine dvanástej. Následne dobre unikol Šebo a ešte nahrával pred bránu, no Strnad odkopol do bezpečia. Z otočky sa presadzoval Guédé, trafil bočnú sieť. Tlak sa musel prejaviť a aj to prišlo. Chybu v rozohrávke využil Božič a z diaľky prekonal Boleka - 1:1. Slovanu to bolo málo, opäť z diaľky pokúšal rozvlniť sieť Žofčák, nechýbalo veľa. V 79. minúte sa v šanci ocitol Diviš, prestrelil. O všetkom rozhodol v 88. minúte kanonier Šebo. Guédého perfektná lopta našla úplne voľného reprezentanta a ten sa nemýlil - 1:2. Zvýšiť mohol Kordič, fantastický Bolek ešte držal Senicu pred úplnou potopou. V závere ešte hrozili oba tímy, ale nič výrazne sa už neudialo. Slovan tak berie dôležité tri body a dostáva sa štyri kolá pred koncom na 1. miesto Corgoň ligy.

Autor: Ľubomír Hudačko