31.07.2010 19:30 CET
1 : 0
(0:0)

FK Senica - MFK Dubnica 1:0

V sobotu o 19:30 Senica premiérovo na novom trávniku privítala Dubnicu. V zápase sa zrodila výhra domácich, keď Senica vyhrala najtesnejším rozdielom 1:0.

Spočiatku to bol nudný zápas, chudobný na šance, ale domáci boli o niečo aktívnejší. V 2. minúte pekne vysunul Faldyna Diviša, ale ten z dobrej pozície netrafil loptu ideálne. Hostia prvýkrát pohrozili v 11. minúte, keď strela Šuleka letela tesne vedľa Bolekovej brány. V 19. minúte domáci tvorca hry Tomáš Kóňa vysunul Wijlaarsa, ale ten dobrej pozícii dlho váhal a nakoniec hosťujúca obrana loptu poslala na rohový kop. Onedlho sa domáci Diviš preštrikoval cez protihráčov, ale následnou strelou Bajzu neprekvapil. V 34. minúte pekne vypálil Kóňa, ale lopta preletela tesne vedľa ľavej šibenice Bajzovej brány. O niekoľko sekúnd sa zapotil brankár Dubnice Pavol Bajza po centri domáceho Diviša, keď hlavičkoval Faldyna spomínaný mladý brankár loptu vyškriabal na rohový kop. V prvom polčase tak gól nepadol.

V druhom polčase to bol opäť slabý futbal. Prvá vážnejšia akcia prišla až v 65. minúte, keď strela hosťujúceho Vavríka narobila mierne problémy brankárovi Senice Bolekovi. V 70. minúte sa domáci po prvákrát dostali do šance, keď po centri Merziča zakončoval vedľa útočník Smetana. Onedlho strieľal prízemnou strelou domáci Piroska, ale nepresne. Na druhej strane v 78. minúte tvrdo vypálil hosťujúci Riečičiar, ale Bolek strelu vyrazil. V 83. minúte domáci rozhodli o stave zápasu, keď po autovom vhadzovaní Strnada sa hlavou presadil mladý stopér Pillár - 1:0. Senica tak na domácej pôde porazila Dubnicu tesne 1:0 a brankár Záhorákov Petr Bolek si udržal čisté konto už po druhýkrát za sebou.

Autor: Filip Kubaliak