25.05.2011 17:30 CET
2 : 0
(1:0)

FK Senica - FC Zlaté Moravce 2:0

Senica porazila nováčika súťaže 2:0 a patrične sa tak rozlúčili dobrou hrou s vernými fanúšikmi. ViOn síce prehral, ale pred zápasom mal stále nádej na zisk miestenky Európskej ligy. Nováčik súťaže ale svojimi dobrými výkonmi potešil a urobil si dobré meno.

Spočiatku boli aktívnejší futbalisti Zlatých Moraviec. V 4. minúte Žilák nacentroval na hlavu Candráka, ale Bolekovi nenarobil problémy. V 22. minúte zakončoval po peknej akcii Piroška, ktorého pokus musel Kuciak vyraziť na rohový kop. Hneď po jeho zahratí sa presadil hlavičkou mladý stopér Senice Pillár - 1:0. Po vstrelení tohto gólu síce Senica ožila, no do konca polčasu si podobne ako hostia žiadne šance nevytvorila. Prvý polčas nebol až tak zaujímavý.

V úvode druhého polčasu boli hostia aktívnejší. V 50. minúte sa ocitol v šanci kapitán hostí Kuračka, síce obišiel aj Boleka, ale nastrelil len ľavú žrď, ešte sa lopta odrazila k Tomášekovi, ktorý už nedokázal prekonať pohotového Boleka. V 61. minúte mal šancu po dobrej nahrávke Žilák, ale lopta po jeho voleji išla tesne nad. Po hodine hry ale prevažne vynikali domáci. Po prihrávke od Diviša bol v dobrej šanci Piroška, obrana hostí ale jeho následný pokus zblokovala. V 70. minúte po prihrávke Lukšíka bol v šanci opäť Piroška, jeho strelu z uhla brankár Kuciak s námahou vyrazil na rohový kop. O tri minúty neskôr domáci zvýšili svoj náskok: po krásnom Piroškovom vysunutí išiel sám na brankára Diviš, ktorý nemal problém prekonať bezmocného Kuciaka - 2:0. V 88. minúte po sóle Kuračku zakončoval Hruška, ale lopta sa odrazila až na rohový kop. Do konca zápasu sa už nič vážne neudialo a zápas sa skončil 2:0 v prospech Záhorákov, ktorý si vďaka skvelým výkonom na jar vybojovali miestenku v Európskej lige a 2. miesto v Corgoň lige.

Autor: Filip Kubaliak