14.05.2011 17:30 CET
3 : 2
(2:0)

Senica zvládla dôležitý duel, porazila Nitru 3:2

Senica si udržala druhú priečku, po výhre nad Nitrou stále môže útočiť aj na majstrovský titul. V sobotnom zápase proti Nitre si zaknihovala výhru 3:2.

Duel začal vlažne, na oboch stranách sa ukázali do svetla nepatrné šance na skórovanie. Domáci však mali viac z hry, ale nedarilo sa pri zakončení. Po štvrťhodine sa pri Piroskovej akcii dostal k lopte Diviš, Hroššo svoje mužstvo podržal. V 20. minúte fauloval pri v nebezpečnom území Kolmokov a domáci zahrávali priamy kop. Toho sa ujal Poliaček a presnou strelou do dolného rohu otvoril skóre - 1:0. O dve minúty mohol vyrovnať Sloboda, Bolekovu svätyňu minul len o kúsok. Singálom skúšal vyrovnať aj Mikúš s Rákom, nepodairlo sa. Sloboda vzápätí strieľal opäť, Bolek musel hasiť. Oproti pálil aj Poliaček, z otočky mu to nevyšlo, ale divákom sa to páčilo. Po polhodine hry sa dostal k lopte Ivančík, ale z dobrej pozície pálil nad. V 36. minúte bol v dobrom brejku Smetana, ale Hroššo mu skórovať nedovolil. Vzápätí minul bránu v dobrej možnosti Šimončič. V závere prvého polčasu sa tak trestalo opäť na domácej strane. Lukšíkov roh presne zakončil Smetana a bolo 2:0. Ten istý nahrávač sa snažil aj pri šanci Pirošku, ten však akciu zbabral.

Druhá štyridsaťpäťminútovka začala nevydarenou akciou Ráka, jeho nahrávku nikto nedobehol. V 55. minúte to však už vyšlo, prišlo zníženie hostí. Opäť úradovala štandardná situácia a taktiež obrana Senice, ktorá zaspala. Preto sa k lopte dostal Kolmokov a upravil na 2:1. Hostia trochu ožili, ale nič vážne sa dlhší čas na ihrisku nedialo. Bolinha vyskúšal Hroššovu pozornosť pri situácii zo 71. minúty. O dve minúty hlavičkoval Gorosito, nechýbalo veľa, aby vedenie svojho mužstva zvýšil. Domáci už kontrolovali hru a dokonca sa opäť presadil Smetana. Peknú akciu Kóňu s Divišom zakončil svojim 18. gólom v sezóne a rozhodol - 3:1. To však ešte nebolo všetko, v poslednej minúte sa k pokutovému kopu dostal kanonier aj na druhej strane. Gajdošík totiž podrazil hosťujúceho hráča a Rák bezpečne znížil na 3:2. Viac sa však nestalo a duel tak mal víťaza v domácom mužstve. Boj o titul ešte stratený nie je, ale Slovan má zápas k dobru. Ešte sa bude mať o čo hrať.

Autor: Ľubomír Hudačko