26.02.2011 15:30 CET
3 : 0
(2:0)

FK Senica - Dukla Banská Bystrica 3:0

Na Záhorí sa v sobotu popoludní odohral prvý jarný zápas, keď miestny Seničania privítali na skvele pripravenom ihrisku Banskú Bystricu. Zápas bol podľa očakávaní celkom zaujímavý, súperi boli pomerne vyrovnaní, ale viac predsa vynikali domáci, ktorí nakoniec boli v zápase aj efektívnejší, keď dokázali využiť svoje šance a vyhrali nad Duklou rozdielom triedy 3:0.

Spočiatku sa obaja účastníci zápasu len oťukávali, postupne však hra naberala obrátky. Viac však vynikala Banská Bystrica, ktorá najviac pohrozila v 19. minúte, keď po peknej kombinácii tesne minul roh Bolekovej brány Pančík. Predtým ešte vystrelil na Boroša domáci Kóňa z priameho kopu. Aj v 25. minúte mali domáci dobrú šancu, ale po centri Ďuricu nezakončil ideálne Piroska. O niekoľko sekúnd neskôr sa však Piroska už nemýlil, keď po nahrávke Diviša krásnymi nožničkami otvoril skóre - 1:0. O dvanásť minút neskôr mohli hostia spod Urpína vyrovnať, ale Boleka neprekonal Pančík, keď po skvelom centri od Saviča z voleja ohrozil svätyňu Záhorákov. O minútu neskôr však domáci využili následný protiútok, keď po skvelej prihrávke od Ďuricu išiel do šance Diviš, ktorý obišiel aj brankára Dukly Petra Boroša a už nemal problém umiestniť loptu do prázdnej brány - 2:0. V závere prvého polčasu mal opäť príležitosť Diviš, tentokrát však nevyťažil zo šance gólom.

V druhom polčase už Senica kontrolovala hru, napriek tomu však neustále prevyšovali súpera zo stredného Slovenska. Avšak, zaujímavá šanca sa vyskytla až v 77. minúte, keď Ďurica z priameho kopu tesne minul ľavú žrď Borošovej brány. O tri minúty neskôr zahrával Kóňa rohový kop, po ktorom hlavičkoval Smetana, ale jeho presný pokus bravúrne vyrazil Boroš. V 88. minúte sa po dlhej dobe dostali do zakončenia hostia, ale hlavička novinca Jakubka skončila iba na bočnej sieti. V nadstavenom čase ušiel hosťujúcej obrane šikovný Diviš a posledný Hlinka musel tohto českého kanoniera nedovolene zastaviť - nasledovala penalta, ktorú však Smetana poľahky premenil - 3:0. Senica tak v prvom jarnom kole dokázala vstúpiť do sezóny skvelým výsledkom 3:0 proti tabuľkovému susedovi spod Urpína.

Autor: Filip Kubaliak