15.03.2011 17:30 CET
0 : 0
(0:0)

FC Zlaté Moravce - FK Senica 0:0

V utorok o 17:30 Zlaté Moravce privítali Senicu. V zápase sa zrodila očakávaná remíza 0:0 a tak prišla Senica o čelo tabuľky, keď ich opäť predbehla Žilina.

Spočiatku sa hralo na útulnom štadióne nováčika vyrovnaný futbal. Úvodnú strelu vyslal medzi žrde domáci Hruška, ale pozorný Bolek bol pripravený. V 11. minúte domáci útočník Pavelka nahral Babicovi, ktorého následna strela skončila tesne vedľa. Po polhodine hry mali domáci po rohovom kope Orávika vyloženú šancu, keď sa k lopte sa dostal kapitán Kuračka, ktorý však z hranice malého vápna nedokázal prekonať Boleka. V závere prvého polčasu vyskúšal Kuciaka peknou strelou Piroska, ale brankár ViOn-u skvelým zákrokom zabránil gólu skúseného kanoniera.

Po zmene strán sa nehral stále okulahodiaci futbal. V 52. minúte skúšal šťastie z priameho kopu domáci Pavlovič, no jeho strela len tesne minula bránku. Na opačnej strane Piroska spoza šestnástky taktiež nemieril presne. V 66. minúte domáci Hruška nahral do malého vápna Pavelkovi, ktorý ale nedokázal v dobrej pozícii zakončiť. V 70. minúte strelu Pirosku z 25 metrov chytil pozorný Kuciak. O desať minút neskôr hosťujúci Diviš mal dobrú šancu, ale osamotený pred Kuciakom nezasiahol loptu. V závere zápasu mohol rozhodnúť Pavelka, ktorý ale proti Bolekovi neuspel. Do konečného hvizdu sa už nič dôležité neudialo a bezgólová remíza sa dá považovať podľa priebehu hry za zaslúžený.

Autor: Filip Kubaliak