21.05.2011 17:30 CET
3 : 2
(1:1)

Trnava si komplikuje situáciu na 4. mieste, prehrala aj v Nitre

Nitra už v pohode dohráva záver Corgoň ligy, môže ešte skončiť aj na 7. mieste. Naopak, Trnava to kazí ako sa len dá, ďalšia prehra jej zabezpečuje 4. miesto už len vďaka skóre.

Svižný futbal lepšie začali hostia, Procházka strieľal v 10. minúte vedľa. O päť minút sa už skóre menilo. Nitra zaváhala v obrane, k lopte sa dostal Gogolák, keď dobrú prácu spravil Ciprys a zblízka otvoril skóre - 0:1. V 22. minúte sa role vymenili a mohlo to byť vedenie už dvojgólové, zlý terén však nedovolil pohodlne skórovať. Vzápätí sa Procházka chcel stať hrdinom tiež, ale Hroššo ho vychytal, aj keď strela bola dobrá. Dlhé minúty sa potom nič nedialo, ale v 39. minúte spadol v 16-tke Mikúš po faule Machovca. Rák penaltu bezpečne premenil a mohl aj nakloniť misky váh na svoju stranu. Vychytal ho Raška. Šancu mala aj Trnava, po úniku šiel do šance Ciprys, ale Hroššo ho nakoniec vychytal a nedovolil pre tento moment zmenu skóre. Do kabín sa šlo za stavu 1:1.

Vyrovnávajúci gól domácich povzbudil, pretože druhý polčas taktiež rozohrali dobre. Mikúš prenikol do šance a prekonal Rašku gólom na 2:1. Strela k bližšej žrdi tak slavila úspech a onedlho bolo už 3:1. Predtým neuspel strelec druhého gólu a na druhej strane ani Gogolák. No roh domácich presne zakončil dobrou hlavičkou Schulmeister a upravil skóre pre svojich ešte vyšším číslom. Po hodine hry však Petráša fauloval Zelenický a Trnava kopala penaltu. Jej sa ujal Marek Kaščák a znížil na 3:2, aj keď si Hroššo správny smer strely vybral. Pätnásť minút pred koncom sa Tóth postaral o záchranu svojho tímu pred ďalšími možnosťami na gól, keď lopta prešla za obranou Nitry. Trnava sa ešte snažila, ale vyrovnať už nedokázala. V nadstavenom čase ešte stihol faulovať Wellington a dostal červenú kartu. Viac sa toho neudialo, Trnava prehrala ďalší zápas v rade a komplikuje si situáciu v boji o pohárovú Európu pre budúcu sezónu.

Autor: Ľubomír Hudačko