14.08.2010 19:30 CET
1 : 0
(1:0)

FC Nitra - Slovan Bratislava 1:0

V sobotu o 19:30 v západoslovenskom derby Nitra privítala Slovan Bratislava. V zápase sa zrodila neočakávaná výhra domácich, keď Nitra na domácej pôde porazila slovenského vicemajstra najtesnejším rozdielom 1:0.

Spočiatku bolo musžtvo hostí aktívnejšie. V 3. minúte mohol hosťujúci Kiss po chybe domácej obrany skórovať, ale Hroššo bol na mieste. Hra mierne upadla a ďalšia šanca prišla až po polhodine hry. Vtedy Slovan pohrozil, keď po Kissovom centri hlavičkoval Had do brvna Hroššovej brány. V 35. minúte domáci otvorili skóre, keď brankár Hroššo perfektne našiel kapitána Ráka, ktorý následne preloboval bezmocného Putnockého - 1:0. V 42. minúte zahrával rohový kop domáci Hodúr, ale Kolmokovovu hlavičku brankár hostí Putnocký vytlačil. V závere ešte vystrelil domáci Šimončič, ale Putnockého neprekvapil. Nitra tak po prvom polčase viedla 1:0.

V druhom polčase mierne vynikali domáci. V 48. minúte domáci Valenta vystrelil, ale Putnockého neprekonal. V 67. minúte zahrával domáci kapitán Róbert Rák priamy kop, ale minul bránu hostí. V 71. minúte hosťujúci Dosoudil chcel zakončiť z otočky, ale Hroššo bol pozorný. O dve minúty neskôr vyskúšal Hrošša strelou Kuzma, ale mieril len vedľa pravej žrdi. V 78. minúte boli domáci oslabení o jedného hráča, keď sa po tvrdom faule vylúčil Kaspřák. Onedlho mohol hosťujúci Breznaník z priameho kopu vyrovnať, ale Hrošša neprekonal ani tentokrát. V 82. minúte domáci brankár Hroššo podržal svoj tím popri strelách Breznaníka a Kissa. V závere hosťujúci Dosoudil vypálil spoza šestnástky, ale Hroššo skvelým zákrokom zabránil vyrovnaniu. Do konca zápasu sa už nič vážne neudialo a Slovan Bratislava si po neúspechu pod Zoborom pripisuje svoju prvú prehru v sezóne.

Autor: Filip Kubaliak