04.03.2011 17:30 CET
0 : 5
(0:4)

Senica deklasovala Nitru vysoko 5:0

Pod Zoborom sa v piatok odohrala predohrávka 20. kola Corgoň ligy. Neočákaval sa až tak jasný zápas, ktorý v skutočnosti sa odohral, keďže Senica deklasovala slabučkú Nitru vysoko 5:0 a zverenci Stanislava Grigu sa tak dotiahli na lídra tabuľky - Žilinu.

Prvú šancu v zápase mala Senica v 2. minúte, keď Strnad posunul loptu na Diviša, ktorý našiel pred nitrianskou bránou voľného Pirosku a ten už nemal problém prekonať domáceho gólmana - 0:1. V 10. minúte sa snažil Hodúr o vyrovnávajúci gól, ale jeho pokus skončil vedľa brány Boleka. Medzi 18. - 20. minútou mohol vyrovnať z dvoch šancí domáci Rák, kým v prvej šanci trafil bránu strelou tesne vedľa, v druhej šanci z priameho kopu len napálil múr. Onedlho udrela znovu Senica - v 21. minúte sa po centri dostala lopta medzi hrčku hráčov pred Chudým, ktorého prekonal Pillár - 0:2. V 32. minúte podržal Chudý Nitrančanov, keď po peknej strele Kóňu loptu chytil. O niekoľko sekúnd neskôr už domáci prehrávali rozdielom triedy, keď po peknom centri sa presadil Smetana - 0:3. V 43. minúte ešte zvýšil Piroska po peknom centri Lukšíka - 0:4. Do konca polčasu už tímy len dohrávali posledné minúty.

Po zmene strán Nitrančania mierne otvorili hru, snažili sa znížiť stav, ale vyhoreli na nepresnostiach z ich strany. V 58. minúte sa pekne uvoľnil Lukšík, ale bránu Boleka z hranice šestnástky netrafil. V 65. minúte mohol ísť Hodúr do šance po krásnej kolmici od Kolára, ale na loptu nedočiahol. V tej istej minúte nepriniesla gólovú radosť ani spolupráca Hodúra so Slobodom. V 72. minúte po nedovolenom zákroku Kolmokova na Pirosku v pokutovom území nariadil hlavný arbiter Vlk penaltu a faulovaný hráč bez problémov zavŕšil svoj hetrik - 0:5. V 79. minúte vypálil Rák z približne 30 metrov, ale senickú bránu opäť netrafil. V 84. minúte Sloboda dobre našiel Ráka, ktorý sa snažil z otočky zakončiť, ale znova neuspel. V nadstavenom čase ešte Piroska vystrelil spoza šestnástky, ale jeho pokus opečiatkoval brvno. Senica si už vysoké vedenie udržala a tak deklasovala Nitru vysoko 5:0.

Autor: Filip Kubaliak