31.07.2010 17:30 CET
1 : 2
(0:0)

Dukla Banská Bystrica - MŠK Žilina 1:2

V sobotu o 17:30 3. kolo Corgoň ligy otvorila Banská Bystrica, ktorá na domácej pôde privítala Žilinu. V zápase sa zrodila očakávaná výhra novopečeného majstra, keď šošoni vyhrali pod Urpínom 1:2.

Na Štavničkách sa hral spočiatku zaujímavý a kvalitný futbal. V 5. minúte sa dostal do šance Poliaček, ale Boroš dobre vybehol a šancu zlikvidoval. Vzápätí ohrozil súpera domáci Seye, ktorý našiel Ďuriša, ale ten z hranice šestnástky nezakončil presne. O dve minúty neskôr mohol hosťujúci Zošák potrestať chybu domácej obrany, ale napálil len ľavú žrď Borošovej brány. Vojaci postupne hostí dostali pod tlak. V 14. minúte sa Gajdoš dostal cez Piačeka a Chupáča, nacentroval loptu pred Dúbravku, kde nabehol Považanec, ale ten v páde nezakončil presne. Po polhodine hry sa zrodila vyložená šanca Dukly, keď po peknej kombinácii našiel Gajdoš peknou nahrávkou Seyeho, ktorý pekne zakončil z hranice šestnástky, ale lopta išla tesne vedľa "šibenice" Dúbravkovej brány. Hostia pohrozili až v závere polčasu, keď v 43. minúte nebezpečne vypálil Fotyik, ale popri jeho strele sa vyznamenal skvelým zákrokom brankár Dukly Boroš. Záver polčasu sa tak skončil bezgólovou remízou.

V druhom polčase dominovali hostia, ale výraznejšie šance si spočiatku nevypracovali. V úvode Guldanova strela spoza šestnástky letela vedľa bránky Boroša. V 66. minúte sa ale domáca Dukla dostala do vedenia, keď po Adámikovej nahrávke z uhla prekonal Dúbravku striedajúci Pich - 1:0. Onedlho ale hostia vyrovnali, keď Zošák z priameho kopu nekompromisne skóroval - 1:1. Následne kopal domáci Gajdoš priamy kop spoza hranice šestnástky, ale Dúbravka si s jeho strelou poradil. Šošoni po vyrovnaní ožili, veľký zruch robil pred Borošom hlavne striedajúci Ceesay, ktorý najskôr dve šance nepremenil, ale v 82. minúte bol úspešný, keď po Mrázovej nahrávke nechytateľnou strelou pokoril bezmocného Dúbravku - 1:2. Dukla sa v závere snažila vyrovnať, dostala sa do niekoľkých príležitostí, ale Žilina si už tri body nenechala zobrať.

Autor: Filip Kubaliak