11.05.2011 17:30 CET
3 : 2
(1:0)

Banská Bystrica si poradila so Senicou

V stredu popoludní Banská Bystrica privítala Senicu. Pred zápasom bol jasným favoritom hosťujúci celok, ten ale nedokázal pod Urpínom presvedčiť a tak si domáci hráči vypracovali zaslúžené víťazstvo.

Banská Bystrica bola od úvodu aktívnejším mužstvom. V 6. minúte už domáci viedli po prvej vážnejšej akcii, keď Johancsik unikol po ľavej strane, následne poslal loptu na voľného Turňu, ktorý pálil presne a prekonal Boleka - 1:0. O dve minúty neskôr mohli domáci zvýšiť svoje vedenia, ale Jakubko hlavičkoval v malom vápne nad bránu. Hostia sa vzápätí veľmi trápili. V podstate Senica v prvom polčase pohrozila len dvakrát, v oboch prípadoch zakončoval Smetana nepresne. Do konca polčasu už domáci svoju prevahu nepremenili do gólu a tak presný zásah Turňu bol doposiaľ jediným v stretnutí.

Senica sa snažila v druhom polčase prekvapiť domácich, síce mali niekoľko minút tlak, ale nedokázali z toho vyťažiť nič a tak prebrala iniciatívu Dukla. V 51. minúte skúsil vystreliť Pečovský, ale mieril nad bránku. O štyri minúty neskôr Jakubko takmer prekonal Boleka, ktorého na bránkovej čiare zachránil stopér Gajdošík. V 56. minúte sa domáci hráči dočkali druhého gólu: Pančík poslal z pravej strany center na Johancsika, ktorý posunul loptu na voľného Pečovského, ktorý strelou pod brvno nedal najmenšiu šancu Bolekovi - 2:0. Senica po inkasovanom góle ožila a onedlho aj znížila stav. Bolo to v 67. minúte, keď Kupčík fauloval v pokutovom území Diviša a následnú nariadenú penaltu premenil Smetana - 2:1. Onedlho sa hra presunula do stredu ihriska, utuhla aktivita hostí, ktorí sa akoby zmierili s prehrou. V 88. minúte domáci dokázali zvýšiť a rozhodnúť definitívne zápas, keď Jakubko pekne našiel Slančíka, ktorý síce nie najlepšie zakončil, ale stačilo to na gól - 3:1. Následne sa hosťujúci tréner Stanislav Griga nevedno hneval na hlavného rozhodcu Trutza, ktorý ho následne vyhnal na tribúnu medzi divákov. Jeho zverenci ešte dokázali v nadstavenom čase skorigovať stav, keď po Gorositovom centri si nešťastne zrazil loptu do vlastnej brány Poljovka - 3:2. Zápasový stav sa už v posledných sekundách hry nezmenil a tak Dukla získala cenné tri body na úkor Senice.

Autor: Filip Kubaliak