15.04.2011 17:30 CET
0 : 3
(0:1)

Žitný ostrov priniesol pekný futbal a opäť čisté konto brankára Senice

Senica pokračuje vo výborných jarných výkonoch, na ihrisku Dunajskej Stredy v predohrávke 26. kola vyhrala rozdielom triedy.

Prvú vážnejšiu šancu mali domáci vo 4. minúte, z pravej strany prešla lopta až do malého vápna a Nkendova strela bola dobrá, no Pillár jeho loptu zblokoval na roh. Po ňom skúšal Nkendo aj nožničky, ale neuspel. Zo zotrvačného tlaku ešte skúšal čosi vyťažiť Konečný, Bolek loptu kontroloval. Hostia zahrozili v 11. minúte, Gajdoš po centri hlavičkoval len platonicky a tak Novota nemal problém. Vzápätí vo vyloženej šanci zabránil Novota gólu aj Divišovi, keď po Kóňovej nahrávke pálil z hranice šestnástky. Ďalší závar priniesla lopta z rohového kopu, najnebezpečnejšie pálil Lukšík, Novotovi lopta vypadla, ale všetko hasil Konečný. V 22. minúte mal Piroska ďalšiu šancu, zoči-voči proti Novotovi neuspel, ale následne jeho center z rohu presne do siete usmernil Smetana a bolo 0:1.

O päť minút po dobrej kombinácii zakončoval aj Diviš, ale už mu do strely vlietol obranca a lopta šla ďaleko preč. Ďalšia diera v obrane zabezpečila dvojitú šancu Smetanu, ale Novota ho dvakárt vychytal. Väčšinou sa hralo na polovici domácich, ale v 36. minúte centroval nebezpečnú loptu Helísek a Gajdoš si takmer dal vlastný gól. Ďurica po rohu pálil mimo. 41. minúta priniesla možnosť Diviša, ten v sede, či páde pätičkou neskóroval, domáci mali šťastie. Na druhej strane po priamom kope nezakončil Nkendo, hoci príležitosť sa črtala veľká. Spoluhráč Perreira pálil vzápätí a Bolek sa snáď prvýkrát zapotil a musel jeho jedovatú strelu vytláčať preč. Nkendo pálil aj v poslednej minúte, opäť z dobrej pozície, ale Bolek bol pripravený. Polčas skončil výsledkom 0:1.

Dunajská Streda mala obrovskú šancu v 48. minúte, po dobrom centri Helíska sa márne naťahoval aj Bolek, ktorý už mohol byť prekonaný, Tomčák však loptu nedočiahol. V 58. minúte Smetana sebecky zakončoval, Novota bol pozorný a dobre vyrazil. DAC pohrozil ďalším nebezpečným centrom do malého vápna, ale Ďuricov prienik opäť nikto nezakončil, pretože jeho lopta bola prudká. Domáci hrali lepšie, ako v prvom polčase, vypracovávali si lepšie príležitosi, ale Bolek všetko kryl, alebo vážnosť situáciu si jeho zákrok ani nevyžadovala. V 65. minúte mal Piroska obrovskú šancu na zvýšenie skóre. Po Kóňovej nahrávke bol sám pred Novotom, ale z bieleho bodu pálil nad. Trestuhodne nepokrytý hráč trestuhodne spálil čistú šancu. Dvadsať minút pred koncom sa nepresadil opäť ani Nkendo, jeho strela šla tesne vedľa, Bolek iba sledoval očami.

Vynikajúci Bolek sa predviedol v 74. minúte, Helíska opäť vychytal a zabránil zmene skóre. Vyznamenal sa aj pri Čoričovej strele, plachtiaca bomba šla do brány, ale končekmi rukavíc brankár hostí opäť svoje mužstvo podržal. A tak sa mu odvďačil Smetana, po priamom kope vyskočil najvyššie práve on a zvýšil ďalšou presnou hlavičkou vedenie svojho tímu - 0:2. Sieť sa vlnila aj na druhej strane, ale napokon iba zboku a zníženie vedenia nepriniesli ani nádejné centro do vápna hostí. V 89. minúte sa pohodlným centrom Poliačka presadil špičkou nohy Hošek a dokonal parádny výkon hostí - 0:3. Bolek však musel hasiť ešte aj Hassanovu strelu, parádny výkon potvrdil ďalším parádnym zákrokom. V závere nadstaveného času mohol Piroska pridať ďalší gól, ale loptu nedočiahol. Viac sa toho neudialo a zverenci trénera Grigu zaslúžene zvíťazili.

Autor: Ľubomír Hudačko