15.05.2010 18:00 CET
0 : 0
(0:0)

Tatran Prešov - MFK Ružomberok 0:0

V sobotu o 18:00 Tatran Prešov na domácej pôde privítal Ružomberok. V zápase sa zrodila očakávaná bezgólová remíza, ktorá však hosťom nezaručila vytúženú miestenku v Európskej lige.

Domáci mali spočiatku prevahu. Už v prvej minúte nebezpečne hlavičkoval Belejík, ale jeho hlavička tesne minula Hrdličkovu bránu. V 13. minúte si domáci vypracovali dobrú akciu, ale po Belejíkovej nahrávke Bernardo nepremenil šancu. O tri minúty neskôr sa do šance dostal Vršajevič, ale Hrdlička opäť skvele zasiahol. O dvanásť minút neskôr sa do šance dostala hosťujúca dvojica Coimbra - Piščur, ale obaja boli v koncovke nedôrazní. Onedlho sa do šance opäť dostal Vršajevič, ale tentokrát netrafil bránu hostí. V 38. minúte zahrával hosťujúci Piščur priamy kop a jeho strela opečiatkovala brvno Muchovej brány.

V upršanom druhom polčase mali spočiatku viac z hry tentokrát hostia. Avšak, prvá vážnejšia akcia prišla až v 65. minúte, keď hosťujúci Piščur obišiel aj brankára domácich Muchu, ale následne ukrajinský útočník netrafil prázdnu bránu. O päť minút neskôr išiel Belejík sám na Hrdličku, ale jeho následná strela skončila tesne vedľa. V 78. minúte mal gól na kopačke Ďubek, ale pred Muchom zaváhal. O dve minúty neskôr domáci Belejík mal opäť vyloženú šancu, ale tú trestuhodne minul. Do konca zápasu sa už nič vážne neudialo a hosťujúci tréner František Straka vo svojom poslednom zápase udržal remízu 0:0 na Šariši.

Autor: Filip Kubaliak