27.03.2010 15:30 CET
2 : 0
(2:0)

Tatran Prešov - MFK Dubnica 2:0

V sobotu o 15:30 Prešov na domácej pôde hostil Dubnicu. Zápas sa skončil priaznivejšie pre domácich Šarišanov, keď porazili Považanov 2:0.

V 2. minúte pohrozili hostia, ale Diviš si so strelou Porázika bez problémov poradil. O štyri minúty neskôr Katona vybojoval loptu v strede poľa, pekne vysunul Papaja, a ten spoza šestnástky preloboval Bajzu - 1:0. Šarišania sa o deväť minút neskôr tešili z druhého gólu, keď priamy kop Poliačeka spracoval Ižvolt, ten pred bránu nahral na Haneka, a ten prekonal bezmocného bajzu - 2:0. Tesne po polhodine hry zahodili hostia vyloženú šancu, keď center Šuleka nezúžitkoval Chupáč. Domáci Šarišania si tak po prvom polčase vytvorili dvojgólový náskok.

V druhom polčase to už bol o niečo slabší futbal, avšak šance si stále vytvárali oba celky. V 60. minúte center domáceho Papaja našiel Gubu, ktorý v šestnástke prihrávkou naservíroval na Bernarda, ale spomenutý adresát nedosiahol na loptu v poslednej chvíli. V 78. minúte mal veľkú šancu domáci kanonier Andrej Porázik, ale jeho strela letela nad bránku domáceho Diviša. Prešovský Tatran mohol zvýšiť svoj náskok, ale v 83. minúte Guba nepremenil tutovku. Onedlho mali obrovské šance domáci hráči Tesák a Prekop, ale obe ich šance zostali nevyužité.

Autor: Filip Kubaliak