31.10.2009 17:30 CET
0 : 0
(0:0)

Tatran Prešov - DAC Dunajská Streda 0:0

Futbalisti Prešova sa aj naďalej strelecky trápia, v zápase s Dunajskou Stredou získali bod za remízu 0:0.

V teplote okolo nuly sa v prvom polčase nehral príliš atraktívny futbal, šancí bolo menej, bojovalo sa najmä v strede poľa. Viac z hry však mali aj napriek tomu domáci, keď už v druhej minúte skúšal šťastie Papaj, ale neúspešne. Ostatné pokusy domácich boli buď nepresné, alebo si s nimi gólman Novota bez väčších problémov poradil. V 13. minúte strieľal Belejík, a v 21. minúte papaj, ale skóre sa nemenilo. V prvom dejstve si hostia z Dunajskej Stredy nevypracovali ani jednu poriadnu šancu.

Po zmene strán domáci začali hostí zo Žitného ostrova poriadne tlačiť, vyvinuli obrovské úsilie na strelenie gólu, ale ani jedna šanca sa gólom neskončila. Domáci mali taktiež aj dosť priamych kopov a štandartných situácií a pri niektorých sa lopta doslova pýtala do brány, no hostia stále držali bezgólový stav. V 81. minúte sa mohlo potvrdiť nedáš dostaneš, keď sa ocitol sám pred bránou Prešova Bajevski, ale jeho strele chýbala väčšia razancia. V nadstavenom čase mal dve šance na rozhodnutie výsledku domáci Drakul, ale najskôr mu v radosti zabránil Novota a v ďalšej šanci prestrelil, a aj preto sa výsledok 0:0 nezmenil.

Autor: Tomáš Lederer