27.02.2010 15:30 CET
2 : 0
(0:0)

Spartak Trnava - Tatran Prešov 2:0

Ďalší súboj dvoch susedov v tabuľke vyšiel v prospech Trnavy, ktorá si poradila s Prešovom 2:0. Zostava Trnavy však bola oproti jeseni výrazne zmenená, v bráne chytal skvelý Slovenčiak, v obrane dobre hral Ľuboš Hanzel, ktorý sa vrátil z hosťovania z nemeckého Schalke 04.

Domáci mali už od úvodu miernu prevahu, avšak kanonierom Trnavy sa spočiatku ťažko presadzovalo proti dobre rozostavenej obrane hostí. V 15. minúte sa do šance dostala dvojica Hanzel-Ďuriš, avšak ani jeden z hráčov nedokázal prekvapiť Diviša. O necelú minútu neskôr mal Spartak Ďalšiu šancu, Dokovičov center spracoval Bernardini, avšak netrafil bránu. V 20. minúte si hostia vytvorili peknú šancu, po dobrej práci Papaja sa k lopte dostal Bernardo, ten len nastrelil Slovenčiaka, ktorý nemal problém loptu pohotovo kryť. Po tejto akcii sa už hrali len medzi šestnástkami a prvý polčas sa len dohrával.

V druhom polčase to bola oveľa krajšia hra, tímy začali viac kombinovať. V 57. minúte prišiel gól v podaní Trnavy, keď skvelú spoluprácu medzi Konem a Bernáthom, presne zakončil druhý menovaný hráč - 1:0. Po tejto akcii sa domáci fanúšikovia skvele bavili. Ďalšiu možnosť na radosť mali v 78. minúte, keď po rohovom kope Ďuriša sa presadil Tiago Bernardini - 2:0. Svoje vedenie mohli "bíli andeli" zvýšiť o osem minút neskôr, Kone však trafil len bočnú sieť. Hostia sa snažili v závere zápasu streliť čestný gól, čo sa im však nepodarilo a Trnavy vyhrala pred skvelou diváckou kulisou 2:0 nad tabuľkovým susedom z Prešova.

Milan Malatinský (tréner Trnavy): "V prvom polčase bola naša hra nesúrodá, viazla kombinácia, snaha skórovať vychádzala nazmar. To sa odzrkadlilo i v bezgólovom stave. Cez prestávku som hráčom dohovoril, aby hrali s väčším dôrazom, čo sa následne na trávniku prejavilo v hernom prejave i v streleckej efektivite. Výsledkom boli dva góly v súperovej sieti a zaslúžené víťazstvo."
Roman Pivarník (tréner Prešova): "Do Trnavy sme prišli s cieľom zvládnuť zápas a pri troche šťastia aj bodovať. Vedeli sme, že v domácom prostredí hrá Spartak dobre. Videl som ich hrať v generálke s Jihlavou, mužstvo som sa snažil zodpovedne pripraviť. Prvý polčas nám vychádzal podľa predstáv, žiaľ, pohľadné akcie sme nedotiahli do víťazného konca. Držali sme Trnavu na dištanc, nepúšťali sme ich do ničoho. Po obrátke bola škoda, že sme viac nezvýšili aktivitu. Naopak, dostali sme po chybe gól, ktorý v ďalšej časti ovplyvnil náš herný prejav. Spartak vyhral dnes zaslúžene."

Autor: Filip Kubaliak