28.03.2010 14:30 CET
0 : 3
(0:1)

Spartak Trnava - Slovan Bratislava 0:3

115. derby medzi Trnavou a Slovanom Bratislava sa skončil 0:3 v prospech hostí. Zápas sa však nezaobišiel bez problémov, keď tesne po skončení zápasu fanúšikovia hosťujúceho tímu podpálili svoj vyhradený sektor, čím spôsobili požiar.

V úvode mali viac z hry domáci, hostia boli spočiatku bezzubí. V 4. minúte z diaľky vystrelil domáci Kone, ale jeho strela skončila nad bránu Putnockého. O sedem minút neskôr sa pokúšal prekvapiť Putnockého Procházka, ale jeho strela tiež skončila nad bránou Slovanu. Po polhodine hry sa po kombinácii Ivanu s Grendelom ocitol vo veľkej príležitosti hosťujúci Sylvestr, ale zblízka trafil bočnú sieť Slovenčiakovej bránky. Onedlho sa hostia dostali zo štandartky do vedenia, keď center Breznaníka hlavou trafil Saláta, čím prehodil Slovenčiaka - 0:1.

Domáci sa snažili okamžite vyrovnať, ale mali smolu v koncovke. Ale v 56. minúte prišla pre domácich hráčov veľká rana, keď zvyšoval Dobrotka - 0:2. V 61. minúte sa na domácu svätyňu rútil Masaryk, ale v poslednej chvíli zasiahol Slovenčiak. O sedem minút neskôr hostia rozhodli zápas, keď Grendel z priameho kopu zaskočil Slovenčiaka - 0:3. V 72. minúte poslal loptu do siete hosťujúci útočník Sylvestr, ale gól pre ofsajd neplatil. O päť minút neskôr mohli domáci znížiť, ale Hruška pred bránou dlho váhal a onedlho prišiel o loptu. Onedlho mal šancu domáci Gogolák, ale nedokázal vystreliť. V 86. minúte mohol streliť čestný gól Procházka, ale jeho strela skončila v náruči Putnockého.

Autor: Filip Kubaliak