17.04.2010 17:30 CET
4 : 0
(2:0)

Spartak Trnava - MFK Košice 4:0

V sobotu o 17:30 Trnava privítala posledné Košice. Červeno-čierny v zápase potvrdili úlohu favorita, keď porazili Košičanov vysoko 4:0.

Spočiatku to bol bojovný futbal. V 10. minúte Novák peknou strelou len opečiatkoval konštrukciu brány. O trinásť minút neskôr sa do šance dostal domáci Guldan, ale ten v šanci nebol úspešný. Tesne po polhodine hry padol prvý gól stretnutia, po rohovom kope Juhásza sa k lopte dostal Banovič, ktorý následne nedal šancu Lópezovi - 1:0. Po tomto góle domáci ožili. Onedlho sa rútil sám na bránu domáci Kone, ale v poslednej chvíli ho nedovolene zastavil Čonka. Najskôr hlavný arbiter Pavol Olšiak potrestal Čonku žltou kartou, ale po krátkom dohovore s postranným rozhodcom sa hlavný rozhodca opravil a Čonkovi udelil červenú kartu. V 41. minúte domáci zvýšili svoje vedenie, po rohovom kope sa hlavou presadil Doležaj - 2:0. V závere ešte ohrozil Slovenčiaka hosťujúci Milinkovič, ale srbský ofenzívny záložník nedokázal skórovať.

V druhom polčase to bol stále útočný a bojovný futbal. V 51. minúte nacentroval domáci Kone na Guldana, ktorý následne prekonal Lópeza - 3:0. V 58. minúte si domáci vytvorili peknú gólovú akciu, Kožuch presne nahral na Guldana, ktorý nahral na Nascimenta, ten obišiel brankára a nemal už potom problém zvýšiť - 4:0. Hostia v 80. minúte pohrozili, po rohovom kope Kuzmu obranca Djokovič opečiatkoval brvno Slovenčiakovej brány. Do konca zápasu sa už ani jeden z tímov nepresadil a Trnava tak získala tri cenné body.

Autor: Filip Kubaliak