01.05.2010 17:30 CET
2 : 2
(0:1)

Slovan Bratislava - MFK Dubnica 2:2

V sobotu o 17:30 Slovan Bratislava privítal na Pasienkoch Dubnicu. V zápase sa zrodila prekvapivá remíza 2:2 a tak si Slovan zmaril šancu na titul v ročníku 2009/2010 Corgoň ligy.

Spočiatku mali domáci prevahu, ale prvú strelu mali hostia. Hosťujúci Bruško ale mieril vysoko nad bránu. Prvú vážnejšiu akciu si domáci vytvorili v 18. minúte, ale Sylvestr neprekonal Bajzu. Tesne po polhodine hry si domáci vypracovali peknú akciu, keč Sylvestr peknou kolmicou vysunul Kuzmu, ale ten v koncovke nebol dôrazný. V 40. minúte po centri Ivanu hlavičkoval domáci obranca Dobrotka, ale Bajzu neprekonal. V závere polčasu sa hostia dostali do vedenia, keď po rohovom kope sa lopta odrazila ku Gorelkovi, ktorý následne otvoril skóre - 0:1. Domáci Slovan tak odchádzal do šatne za nedobrého stavu pre belasých.

Domáci sa snažili od úvodu druhej časti zrovnať stav. Po hodine hry sa domáci Guédé snažil z diaľky prekvapiť Bajzu, ale neúspešne. V 69. minúte sa domáci dočkali vyrovnávajúceho gólu, keď Breznaník tvrdou strelou nedal šancu Bajzovi - 1:1. Hostia onedlho využili hrubú chybu domácej obrany a Pavol Poliaček tak dostal svoj tím do vedenia - 1:2. Považania si vedenie udržali len minútu, pretože domáci hneď nato vyrovnali. Branislav Obžera zahrával rohový kop, lopta sa dostala k Salátovi a hlavou vyrovnal stav - 2:2. V záverečných minútach boli šance na oboch stranách, ale gól už nepadol. Vicemajster Slovan Bratislava tak opäť zakopol a takpovediac si zmaril šancu na titul.

Autor: Filip Kubaliak